Ramirent Elme Metall Škoda PAF Alexela Spalding G4S REFLEKS

U16 koondis purustas Balti matšil Rootsi 59 punktiga

30.07.2018

Balti matši esimene päev lõppes Eesti U16 noormeeste koondisele edukalt, kui eakaaslased Rootsist alistati tulemusega 103:44.

Eesti läks kiirelt ette 12:2. Agressiivse kaitsemänguga hoiti vastased tõsiselt kuival ja esimesele hingetõmbepausile mindi Eesti 35:8 juhtimisel. Sealjuures polnud kaitsemäng veel sugugi ideaalne.

Pärast peatreener Marko Parkoneni juhtnööre avaveerandi järel, liikusid eestlased juba sootuks oma teed. Vastaste rünnak nulliti täielikult ning riietusruumidesse siirduti meie meeste 65:19 juhtimisel. Kristen Kasemets ja Markus Ruubel tõid poolajaks meie parimatena mõlemad 10 silma.

Rootslaste poolelt vaadates ei läinud mäng ka teisel poolajal kuigivõrd roosilisemaks, kolmas veerand kaotati 22:9 ja viimane mängiti 16:16 viiki. Lõppskooriks märgiti 103:44.

Marko Parkoneni hoolealustest viskas Markus Ruubel 17 punkti, Joonas Riismaa ja Johannes Kirsipuu lisasid kumbki 15 silma ning Hugo Toom ning Ken-Martti Reinart panustasid 8 punktiga.

Teisipäeval mängib Eesti U16 koondis Leeduga, kes täna sai 83:71 jagu Lätist. Tolles mängus viskas võitjate parimana Azuolas Tubelis 19 punkti ja hankis 6 lauapalli ning kaotajate kasuks kogus Rodijs Macoha 14 silma.