Ramirent Elme Metall Škoda PAF Alexela Spalding G4S REFLEKS
Anna Gret Asi, Foto: Siim Semiskar

U16 tüdrukud pidid Balti matšil Leedu nappi paremust tunnistama

31.07.2018

Eesti tütarlaste U16 koondis kaotas turniiri teises mängus Leedule napilt, 61:64.

Avapoolaja järel jäi Eesti 10-punktilisse kaotusseisu, 25:35. Kolmas veerandaeg kuulus leedulannadele 25:22 ja viimasele veerandile siirduti vastaste 70:57 juhtimisel.

Viimasel neljandikul saadi aga kaitsemäng tööle - vastastel lubati visata vaid neli punkti enda 14 asemel. Eestlannad said lõpus rünnata ka kahepunktilises kaotusseisus, kuid pallikaotus võttis võimaluse viigi- või võiduviskeks.

Anna Gret Asi vedas Eesti koondist 28 punkti (kahesed 7/15, kolmesed 3/12, vabavisked 5/6) ja 4 lauapalliga. Ivetta Elizavetta Okuneva viskas 7 punkti ja Triiny Käämer lisas 5 silma. Korvi all oli oluline roll Anete-Elisabeth Adleril, kelle arvele jäi 4 punkti, 11 lauapalli ja 4 blokki.

Leedu poolel oli parim 15 punkti ja 12 lauapalli kirja saanud Simona Visockaite, Gedvile Savostaite arvele kogunes 10 silma ja Urte Cizauskaite panustas 8 punkti, 10 lauapalli ja 3 blokiga.

Kolmapäeval on Eesti koondisel ees kohtumine Lätiga, kes seni on võitnud mõlemad oma mängud.