Ramirent Elme Metall Škoda PAF Alexela Spalding G4S REFLEKS

SUPER! Eesti U18 koondis alistas veerandfinaalis Valgevene ja jõudis EM-i poolfinaali!

04.08.2018

Makedoonia pealinnas Skopjes toimuvatel B-divisjoni Euroopa meistrivõistlustel teenis Eesti U18 koondis veerandfinaalis kindla, 78:60 võidu Valgevene üle ning liikus poolfinaali.

Avaveerandi järel 18.9 juhtima läinud Eesti suurendas poolajaks vahe 11-punktiliseks, 40:29. Kolmandal veerandil suutsid vastased vahet vähendada ning otsustavale neljandikule mindi Eesti 53:47 eduseisus.

Neljanda veerandi alguses läksid Indrek Reinboki juhendatavad otsustavalt eest ära ning tagasi ei vaadanud. 18-punktilise võiduga kindlustati koht poolfinaalis.

Henri Drell oli mängu resultatiivsem 25 punktiga. Mark-Andreas Jaakson lisas 15 silma ja Hendrik Eelmäe tõi 11 punkti ja 8 lauapalli. Vastaste parim oli Dzmitry Ryuny 16 punktiga.

Laupäevases poolfinaalis läheb Eesti vastamisi Hollandi koondisega. Teise poolfinaalpaari moodustavad Belgia ja Sloveenia. Kell 22 algava mängu otseülekannet on huvilistel võimalik jälgida Basketi Facebooki vahendusel. Järgmiseks aastaks pääsevad A-divisjoni turniiri kolm paremat.