Ramirent Elme Metall Škoda PAF Alexela Spalding G4S REFLEKS

U18 koondis kaotas EM-i pronksimängus Belgiale

05.08.2018

Eesti U18 korvpallimeeskond kaotas B-divisjoni Euroopa meistrivõistluste pronksimängus Belgiale 67:73. A-divsijoni ukse taha jäid mõlemad meeskonnad.

Tasavägiselt kulgenud kohtumise esimese veerandi võitis Belgia napilt, 23:22. Teisel veerandil suurendasid nad eduseisu veel nelja punkti võrra ning pikale pausile siirduti vastaste 38:33 juhtimisel.

Teisel poolajal tasavägine mäng jätkus ja eestlased pääsesid neli minutit enne normaalaja lõppu isegi juhtima (60:59), kuid Belgia oli täna parem ning napsas pronksmedalid ning koha A-divisjonis tulemusega 73:67.

Võitjate parimana tegi Vrenz Bleijenbergh kolmikduubli, tuues 18 punkti, 10 lauapalli ja 10 resultatiivset söötu.

Eesti parimad olid Henri Drell 16 ning Hendrik Eelmäe ja Mikk Jurkatamm kumbki 10 punktiga.

Turniiril kolmanda koha teeninud Belgia aga A-divisjoni ei pääsenud, kuna järgmist turniiri korraldav Kreeka jäi A-divisjoni turniiril väljalangemist tähistavale kohale. Kuna korraldajariik saab turniiril igal juhul osaleda, siis belglased jäävad sel aastal tühjade pihkudega, täpselt nagu Eesti koondis mullusel turniiril Tallinnas.

Finaalkohtumises alistas Eestile säru teinud Holland 86:57 Sloveenia.