Ramirent Elme Metall Škoda PAF Alexela Spalding G4S REFLEKS
Peasponsor
U16 neidude koondist juhendab prantslane Pierre Bressant. Foto: Siim Semiskar

U16 neidude koondis alustab täna B-divisjoni Euroopa meistrivõistlusi

16.08.2018

Eesti neidude U16 rahvuskoondis alustab täna Montenegros, Podgoricas B-divisjoni Euroopa meistrivõistluste turniiri.

Eesti kuulub tugevasse B-alagruppi koos Slovakkia, Sloveenia, Portugali ja Bulgaariaga. Alagrupi kaks esimest jõuavad edasi veerandfinaali, kolmas ja neljas võistkond hakkavad mängima kohtadele 9-16 ja kaks viimast kohtadele 17-23.

 

Esimest korda Eesti korvpalli ajaloos juhendab noortekoondist välismaalane - Prantsusmaalt pärit Pierre Bressant. Tegemist on väga kõrge kaliibiriga treeneriga, kes on juhendanud Alžeeria naiskonda ja ASVEL-i korvpalliklubi. "Ma tean, kus on kõrgtase ja oskan alati allapoole tulla. Nemad on praegu enda parimal tasemel, aga mina tean, mida suudavad professionaalid. Kui ma neile seda seletan, siis nad saavad aru, kus nad täna on ja kuhu on neil võimalik jõuda kui nad kõvasti tööd teevad," rääkis Bressant suve keskel antud intervjuus Basket.ee-le. 

 

Kogenud prantslase sõnul on areng võrreldes jaanuarikuise BSBC turniiriga olnud märgatav: "Mängud Balti matšil näitasid, et suudame tasavägiselt mängida ka A-divisjoni võistkondade vastu. Järelikult suudame seda ka B-divisjonis. Võrreldes aasta algusega on arenguhüpe olnud väga suur. Aasta alguses ei osanud tüdrukud võitudest mõeldagi. Nüüd on ma näen, kuidas nad tahavad võita! Mentaliteet on muutunud ja see on hea!" 

 

Treeneritepingil on lisaks Bressantile ja Marek Koitlale veel teinegi välismaalane, ameeriklane Quentin Hillsman, kes on NCAA I divisjoni võistkonna Syracuse Orange peantreener aastast 2006. 

 

Eesti alustab turniiri täna õhtul kell 19:15 Portugali vastu. Mängu näeb otseülekandes Basketi Facebooki ja FIBA Youtube`i kanali vahendusel

 

Tulemused ja ajakava SIIT!

 

Sulge

Ülekanded