Elme Metall Ramirent Škoda Alexela Spalding G4S REFLEKS

U16 koondis lõpetas EM-i seni parimal 11.kohal

18.08.2018

Eesti noormeeste U16 koondis lõpetas Serbias Euroopa meistrivõistluste A-divisjoni finaalturniiri 11.kohal, kui viimases kohamängus alistati Itaalia 77:70

Sel turniiril kohtuti Itaaliaga juba teist korda - alagrupifaasi teises mängus jäeti saapamaa koondis 83:68 seljataha. Avaveerandi järel 18:10 kaotusseisus jäänud Eesti suutis poolajaks hiilida nelja punkti kaugusele - 38:34. Kolmas veerand kuuulus eestlastele 21:16 ja nii mindi otsustavale neljandikule vastu punkitilises 55:54 eduseisus. Väga tasavägiseks kulgenud kohtumise lõpus suutsid eestlased resulltatiivselt tegutseda ning vormistasid 77:70 võidu.

Eestlaste parim on oli Hugo Toom 15 punktiga. Markus Ilver lisas 12 ja 11 punkti peale jäid Ken-Martti Reinar ning Joonas Riismaa (+11lp). Vastaste resultatiivsemad olid Sasha Grant ja Matteo Spangolo 19 punktiga.

Eesti noormehed on FIBA rankingus teinud märkimisväärse tõusu. Marko Parkoneni hoolealused võitsid EM-finaalturniiril 7-st mängust neli. Aasta tagasi U16 poisid EM finaalturniiril 1 mängu 7-st ja saavutasid 12.koha. Aasta oli koondisele edukas ka väljaspool Euroopa meistrivõistlusi - Nordic Championship võideti kaotusteta ja Balti matšil seljatati Läti, Leedu ja Rootsi.

Euroopa meistriteks krooniti Horvaatia, kes alistas finaalmängus Hispaania 71:70. Pronksikohtumises oli Türgi 82:59 üle Prantsusmaast.

Pikemalt saab noortekoondiste Euroopa meistrivõistluste turniiridest ja treenerite muljetest lugeda järgmises Basketballi ajakirjas.

Naiste koondis: Eesti vs Iirimaa