Ramirent Elme Metall Škoda PAF Alexela Spalding G4S REFLEKS
Peasponsor
Foto: Hendrik Osula

Meenutus: viimati kohtusid Eesti ja Belgia Riia EM-il täpselt kolm aastat tagasi

24.08.2018

Septembris 2019. aasta maailmameistrivõistluste valikmängude teist ja otsustavat kvalifikatsiooniringi alustav Eesti korvpallikoondis kohtub kahes kontrollmängus Belgia rahvusmeeskonnaga. Kohtumised toimuvad 6. septembril kell 19 Tartus ja päev hiljem sama algusajaga Rakveres.

Belgaste jaoks lõppes MM-valikturniir esimeses ringis, kui E-alagrupis jäädi ühe võidu ja viie kaotusega viimasele neljandale kohale. Vastasteks olid Prantsusmaa, Venemaa ning Bosnia ja Hertsegoviina.

 

Viimati läksid meie korvpallikoondislased belglastega vastamisi 2015. aasta Euroopa meistrivõistlustel Riias. Kusjuures jääb toonase ja eelseisva mängu vahele täpselt kolm aastat.

 

6. september 2015

 

Suurem osa Riga Arenale kohaletulnud fännidest olid mõistagi eestlased. Turniiri esimeses mängus päev varem oli Eesti pidanud Tšehhi 80:57 paremust tunnistama.

 

Esiviiskus alustasid Rain Veideman, Sten-Timmu Sokk, Gregor Arbed, Siim-Sander Vene ja Kristjan Kangur. Eesti jäi kiirelt 2:22 kaotusseisu ning jäi avaveerandi lõpuks taha 9:27. Poolajaks kasvatasid belglased vahe 46:18-le ning mäng oli sisuliselt otsustatud. Belgia võttis 84:55 võidu.

 

Vaid 30%-list visketabavust näidanud Eesti meeskonna resultatiivseim oli Siim-Sander Vene 12 punktiga, Rain Veideman lisas 9 ning Gregor Arbet ja Sten-Timmu Sokk 8 punkti.

 

Belgiale tõid Matt Lojeski 16 ja Sam Van Rossom 14 punkti. Võitjate visketabavus mängust oli 53,8%, lauavõitluse võitsid belglased 38:30.

 

Polnud tegemist just kõige roosilisema päevaga Eesti korvpallis. Belgia lõpetas 2015. aasta EM turniiri 13. kohal, Eesti platseerus 20. astmel.

 

Eesti vastu toona 14 punkti toonud Sam Van Rossom on endiselt koondise üks liidritest – 2019. aasta MM-valikmängudes kogus ta meeskonna parimana keskmiselt 17,5 punkti.

 

Osta pilet korvpallikoondise maavõistlusmängudele Belgiaga juba täna Piletilevist!

Sulge

Ülekanded