Ramirent Elme Metall Škoda PAF Alexela Spalding G4S REFLEKS
Peasponsor
Foto: Siim Semiskar

GALERII: korvpallikoondis alustas ettevalmistust treeninguga Golden Clubis

30.08.2018

Eesti meeste korvpallikoondis kogunes täna Golden Clubi ühistreeningule, et valmistuda eelseisvateks 2019. aasta maailmameistrivõistluste kvalifikatsioonimängudeks. 

Tiit Soku käe all alustasid treeninglaagrit järgmised korvpallurid: Rain Veideman, Martin Paasoja, Jaan Puidet, Tanel Kurbas, Mihkel Kirves, Saimon Sutt, Karl-Martin Kask, Indrek Kajupank, Kregor Hermet ja Siim-Sander Vene.

 

Sokk ütles Postimehele antud intervjuus otsekoheselt, et FIBA uus nn. «akende» süsteem ei ole kaugeltki täiuslik. «Kõik on hädas, mitte ainult meie. Ka Leedu näiteks. Reeglid justkui on, aga neid eiratakse. Miks nad siis on?» pahandas Sokk. «Kõiki osapooli täielikult rahuldavat lahedust ilmselt polegi olemas, aga praegune pidev kauplemine ja kompromisside otsimine klubidega ei ole samuti õige asi. Kõik see on väga keeruline teema.»

 

Juba alates 2004. aastast – tõsi, vahepeal pidas ta paar aastat vahepausi – Eesti koondist juhendav Sokk muigas ja ütles: «Aga ei, tore, et satsi lõpuks kokku saime. Kokkuvõttes pole hullu midagi – tuumik on sisuliselt täpselt sama, millega eelmises «aknas» juba mängisime.»

 

Eile õhtul sai ka selgeks, et Rauno Nurger siiski saab koondisega liituda. Eelmises kvalifikatsiooniringis koondise liidrite hulka tõusnud Kristian Kullamäe saabub Eestisse 3.septembril. Sander Raieste liitub rahvusmeeskonnaga kõige hiljem 10. septembril. BC Kalev/Cramo juures järgmiseks hooajaks valmistuv Kristjan Kitsing peaks kõigi eelduste kohaselt laagrisse tulema 5. septembril. Maik-Kalev Kotsar kinnitas, et saab koondisega liituda, kuid kuupäev on veel selgumisel.

 

Eesti korvpallikoondis kohtub kahes kontrollmängus Belgia rahvusmeeskonnaga. Kohtumised toimuvad 6. septembril kell 19 Tartus ja päev hiljem sama algusajaga Rakveres. Esimene kohtumine MM-valikmängude teises ringis toimub juba 13. septembril koduses Saku Suurhallis kui vastamisi minnakse G-alagrupi täiseduga võitnud Saksamaaga. Kolm päeva hiljem, 16.septembril hakatakse võõral väljakul mõõtu võtma tugeva Serbia koondisega.

 

GALERII avatreeningust! 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Korvpall100!