Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Foto: Siim Semiskar

TÄNA: Eesti korvpallikoondis kohtub Tartus Belgiaga!

06.09.2018

Septembris 2019. aasta maailmameistrivõistluste valikmängude teist ja otsustavat kvalifikatsiooniringi alustav Eesti korvpallikoondis kohtub kahes kontrollmängus Belgia rahvusmeeskonnaga. Kohtumised toimuvad täna kell 19 Tartus ja homme sama algusajaga Rakveres.

Belgaste jaoks lõppes MM-valikturniir esimeses ringis, kui E-alagrupis jäädi ühe võidu ja viie kaotusega viimasele neljandale kohale. Vastasteks olid Prantsusmaa, Venemaa ning Bosnia ja Hertsegoviina.

 

Ühtlasi saab tegemist olema ühe esimese mänguga Tartu Ülikooli uues multifunktsionaalses korvpallisaalis. Tartu Ülikooli akadeemilise spordiklubi juhatuse esimehel Harry Lembergil on läheneva korvpallimängu üle hea meel: „Viimati nähti Eesti korvpallikoondist Tartus mängimas 2016. aastal Poola vastu. Tartlastel on nüüd võimalus oma silmaga näha noorenduskuuri läbinud rahvusmeeskonda.“

 

Eesti koondis läheb kontrollmängudele vastu järgmises koosseisus: Rain Veideman, Martin Paasoja, Jaan Puidet, Tanel Kurbas, Mihkel Kirves, Saimon Sutt, Karl-Martin Kask, Indrek Kajupank, Kregor Hermet ja Kristian Kullamäe.

 

Viimasel hetkel jäid koondisest kõrvale Kristjan Kitsing ja Siim-Sander Vene. Esimene otsustas jääda koduklubi BC Kalev/Cramo juurde hooaja ettevalmistuseks ning Vene sai ootamatult pakkumise Hispaania kõrgliiga klubist Manrese. 

 

Selgunud on ka Belgia koondise koosseis eesolevateks mängudeks: 

Tegemist on küllaltki noorusliku võistkonnaga. 2015. aastal Eesti vastu mänginud meestest on rivis neli mängijat: Pierre-Antoine Gillet,  Jean Salumu, Quentin Serron ja Johathan Tabu Eboma. 

 

Esimene kohtumine valikmängude teises ringis toimub juba 13. septembril koduses Saku Suurhallis kui vastamisi minnakse G-alagrupi täiseduga võitnud Saksamaaga. Kolm päeva hiljem, 16.septembril hakatakse võõral väljakul mõõtu võtma tugeva Serbia koondisega.

 

Eesti kuulub MM-valikmängude teises ringis L-alagruppi koos juba tuttavate Kreeka ja Iisraeliga, lisandunud on ka Serbia, Saksamaa ja Gruusia. Alagrupist pääseb edasi kolm paremat, arvesse lähevad ka eelmise ringi tulemused.

Sulge

Ülekanded