Ramirent Elme Metall Škoda PAF Alexela Spalding G4S REFLEKS

Eesti koondis pidi tunnistama belglaste 38-punktilist paremust

06.09.2018

2019. aasta MM-valikmängudeks valmistuv Eesti korvpallikoondis kaotas kontrollmängus Belgiale 60:98.

Belgia rebis avaveerandi alguses kiirelt 13:5 ette. Mihkel Kirvese võimas pealtpanek ja ühtlasi tema esimesed punktid koondise eest tõid eestlased kolme punkti kaugusele 10:13. Veerandi lõpuks haarasid belglased seitsmepunktilise eduseisu, 30:23. Käe sai valgeks ka teine uustulnuk Saimon Sutt.

Poolajaks andis Eesti võrreldes vastastega veel seitse punkti ära ning pikale pausile mindi Belgia 53:39 juhtimisel. Kristian Kullamäelt Eestile 12 silma. Belglaste korvialune jõud Khalid Boukichou tõi 14 silma.

Kolmanda veerandi poole peal lasti belglased jooksma, mis vastaste lõppes 10:0 vahespurdiga (63:45). Viimasele veerandi mindi vastu Belgia 72:51 juhtimisel.

Otsustaval neljandikul Tiit Soku hoolealused vahet vähendada ei suutnud ja vastu tuli võtta 60:98 kaotus.

Eesti parim oli täna Kristian Kullamäe 14 punkti ja 5 lauapalliga. Rain Veideman ja Indrek Kajupank lisasid 10 silma. Vastaste poolelt tegi kõige rohkem pahandust Khalid Boukichou, kes tõi 16 punkti.

Koondise peatreener Tiit Sokk sõnas mängujärgselt: „Belgased said rünnakul teha seda mida nad tahtsid. Meiesugune sats peab kaitses nende elu raskeks tegema, kuid täna me seda ei suutnud. Oli nii meeskondlike kui individuaalseid lohakusi. Esimesel poolajal tegi vastaste tsenter meie elu raskeks, kuid see olukord peaks pikkade meeste saabumisel paranema.“

Samad meeskonnad kohtuvad uuesti juba homme, algusega kell 19:00 Rakvere Spordihallis. Otseülekanded TV6 ja Delfi TV vahendusel.