Ramirent Elme Metall Škoda Alexela Spalding G4S REFLEKS

Eesti kaotas Belgia vastu ka korduskohtumise

07.09.2018

Eesti meeste korvpallikoondis jäi teises järjestikuses kontrollkohtumises alla Belgiale 55:68.

Eesti alustas algviisikus Kirves, Hermet, Kurbas, Paasoja ja Kullamäe. Belgia alustas kiire 6:0 vahespurdiga, kuid Kullamäe kaks tabavat kaugviset tõid eestlased kahe punkti kaugusele, 6:8. Pärast belglaste lihtsat korvi, mis tõid seisuks 6:10 võttis peatreener Tiit Sokk esimest korda aja maha. Mäng elavnes ja pärast Rain Veidemani tabavaid vabaviskeid olid tablool 10.10 viiginumbrid. Veerandi lõpuks rebisid vastased aga uuesti kuue punktiga ette, 14:20.

Jaan Puideti tabav kaugvise avas teise veerandi skoori. Kaitses pressiti belglasi kõvasti ja peagi oli vahe minimaalne. Martin Paasoja resultatiivne kiirrünnak viis omakorda punktiga peale ilvesed (23:22). Eile Eestile palju pahandust teinud keskmängija Khalid Boukichou keerutas korvi alt meie meestele ära ja viis Belgia ette 26:23. Poolajapausiks kärises vahe 13-punktiliseks, 26:39. Eesti parim punktitooja selleks hetkeks oli Jaan Puidet 7 silmaga.

Kolmanda veerandi alguses Eestile kiired viis punkti toonud Kregor Hermet langes viie veaga pingile kui neljandikust jäi mängida veel seitse minutit. Eesti oli endiselt Boukichouga hädas, mees tegi korvi all mis tahtis. Veerandi saldo küll Eestile 11:9, kui otsustavale kümnele minutile tuli siiski vastu minna miinus 11 pealt, 37:48.

Viimasel veerandil suutis Eesti skoori avada alles neljaminutilise mängu järel, kui Kristian Kullamäe tabas enda neljanda kaugviske. Tiit Soku hoolealused kaotasid otsustava neljandiku 18:20 ning pidid lõppkokkuvõttes tunnistama belglaste 55:68 paremust.

Eesti parimana viskas Kristian Kullamäe 16 punkti. Martin Paasoja lisas 11 ja Kregor Hermet 7 silma. Belgia resultatiivseimad olid Beye Jonathan Tabu Eboma ja Hans Vanwijn võrdselt 14 punktiga, kellest viimane kogus ka 11 lauapalli.

Tiit Sokk tunnistas, et kaotuse põhjuseid võib otsida samast kohast, kus eile – korvi alt. „Nii kui Boukichou sisse tuli, siis vahe kasvas. Sarnaselt Kreeka mängudega, kus domineeris Bourousis. Teises mängus oli meil olemas Maik-Kalev Kotsar ja pilt oli hoopis teine. Seetõttu ma korvialuse pärast järgmistes mängudes nii väga ei muretseks.“

Esimene kohtumine MM-valikmängude teises ringis toimub juba 13. septembril koduses Saku Suurhallis kui vastamisi minnakse G-alagrupi täiseduga võitnud Saksamaaga. Kolm päeva hiljem, 16.septembril hakatakse võõral väljakul mõõtu võtma tugeva Serbia koondisega. Selleks ajaks jõuavad kohale ka täiendused: Maik-Kalev Kotsar jõuab Eestisse 8. ja Rauno Nurger 9. septembril. Sander Raieste saabub kodumaa pinnale 10. septembril.

Eesti kuulub MM-valikmängude teises ringis L-alagruppi koos juba tuttavate Kreeka ja Iisraeliga, lisandunud on ka Serbia, Saksamaa ja Gruusia. Alagrupist pääseb edasi kolm paremat, arvesse lähevad ka eelmise ringi tulemused.