Ramirent Elme Metall Škoda PAF Alexela Spalding G4S REFLEKS
Peasponsor
Rain Veideman. Fotod: Karli Saul

TÄNA! Eesti vs Saksamaa Saku Suurhallis! (otseülekanne TV6-s)

10.09.2018

Eesti meeste korvpallikoondis alustab 13.septembril MM-valikmängude otsustavat ringi Saku Suurhallis, kus vastaseks on Saksamaa, kes esimese ringi läbis puhaste paberitega. Kolm päeva hiljem, 16.septembril hakatakse võõral väljakul mõõtu võtma tugeva Serbia koondisega. Täna sai selgeks sakslaste koosseis, teiste seas sõidab Tallinnasse ka NBA-s laineid lööv tagamees Dennis Schröder

Sakslased kuulusid G-alagruppi koos Serbia, Gruusia ja Austriaga, kus teenisid kuuest mängust kuus võitu. Nende resultatiivseim mees MM-valikmängudes on seni olnud uuest hooajast NBA klubi Oklahoma City Thunderi ridadesse kuuluv Dennis Schröder. Küll ainult kahes mängus kaasa teinud mängujuht kogus võidumängudes Serbia ja Austria vastu keskmiselt 23 punkti, 4 lauapalli ja 3,5 söötu. Meile teadaolevalt sõidab Schröder ka Tallinnasse. Saksamaa meeskonna nimistus on veel teinegi NBA mees, Maxi Kleber, kes möödunud hooajal esindas Dallase Mavericksi värve. 211 sentimeetri pikkune ääremängija kogus unistuste liigas 72 mänguga keskmiselt 5,4 punkti ja 3,3 lauapalli.

 

Sakslased sõidavad Eestisse järgmises koosseisus: Ismet Akpinar (ratiopharm Ulm), Johannes Thiemann (Berliini Alba), Bastian Doret (Medi Bayreuth), Karsten Tadda (EWE Baskets Oldenburg), Johannes Voigtmann (Baskonia), Maximilian Kleber (Dallas Mavericks), Andreas Obst (Monbus Obradoiro CAB), Karim Jallow (MHP Riesen Ludwigsburg), Maik Zirbes (Crvena Zvezda) , Dennis Schröder (OKC), Niels Giffey (Berliini Alba) ja Danilo Barthel (Müncheni Bayern).             

 

Kahes kontrollmängus Belgiale kaotanud (60:98 ja 55:68) Eesti koondis on saanud lisajõudu eesliini, kui viimase kahe päeva jooksul on meeskonnaga liitunud Maik-Kalev Kotsar, Rauno Nurger ja Sander Raieste.

 

Peatreener Tiit Sokk sõnas pärast teist kontrollmängu Belgiaga:  “Tänane (7. september – toim.) päev kujunes raskeks nagu ikka, aga see vahe kärises siis, kui vastaste domineeriv tsenter (halid Boukichou.Algul said nad vahe sisse, siis saime järele. Aga kui see mees platsile tuli, siis said nad jälle minema. Sarnaselt Kreeka mängudega, kus domineeris Bourousis. Teises mängus oli meil olemas Maik-Kalev Kotsar ja pilt oli hoopis teine. Seetõttu ma korvialuse pärast järgmistes mängudes nii väga ei muretseks.“

 

Eesti rahvuskoondise läheb sakslastele vastu järgmises koosseisus: Rain Veideman, Martin Paasoja, Jaan Puidet, Tanel Kurbas, Mihkel Kirves, Saimon Sutt, Indrek Kajupank, Kregor Hermet, Kristian Kullamäe, Maik-Kalev Kotsar, Rauno Nurger ja Sander Raieste. Pärnu Sadama keskmängija Karl-Martin Kask jäi sedapuhku treenerite valikust välja. 

 

Viimati mängisid Eesti ja Saksamaa 2016. aasta augustis, kui põnevas maavõistlusmängus jäid baierimaa esindajad peale 71:66. Toona oli Eesti resultatiivseim Rain Veideman 13 punktiga.

 

Eesti kuulub MM-valikmängude teises ringis L-alagruppi koos juba tuttavate Kreeka ja Iisraeliga, lisandunud on ka Serbia, Saksamaa ja Gruusia. Alagrupist pääseb edasi kolm paremat, arvesse lähevad ka eelmise ringi tulemused.

 

Tule täna õhtul kell 19:00 Saku Suurhalli ja ela omadele kaasa! Otseülekannet on võimalik jälgida TV6 vahendusel! 

Sulge

Ülekanded