Ramirent Elme Metall Škoda Alexela Spalding G4S REFLEKS
Indrek Kajupank näitas Serbia vastu head minekut. Foto: Fiba.com

Eesti jäi võõrsil Serbiale 26 punktiga alla

16.09.2018

Eesti korvpallikoondis pidi 2019. aasta MM-valikmängus tunnistama võõral väljakul Serbia paremust numbritega 65:91.

Eesti alustas mängu hästi – Indrek Kajupank karistas kohe esimesel veerandil vastaseid 11 silmaga. Sai mees ka päris headelt kohtadelt viskele. Tundus, et üks mängija oli serblaste kuulsal peatreeneril skautimata. Hingetõmbepausile siirduti Serbia 22:16 juhtimisel.

Serbia näitas teisel veerandil klassi, võites selle 23:13 ja asudes poolajaks ette 45:29. Häid sooritusi näitas Eesti poolelt Maik-Kalev Kotsar, kes kahel korral 2+1 rünnaku realiseeris. Poolajaks temalt 8 silma.

Kolmandal veerandil läksi asi hapuks. Serbia liigutas palli hästi ja sai lihtsaid korve. Eesti rünnak seevastu ei sujunud. Neljandik serblastele 29:11 ja otsustavat kümmet minutit tuli Tiit Soku hoolealustel alustada 40:74 kaotusseisust.

Eesti lõpetas mängu positiivse noodiga. Mängiti välja vabad kohad ja visked tabasid. Tõsi, Serbia küll ei pressinud enam sama kõvasti, kui eelmisel kolmel veerandil. Viimane neljandik Eestile 25:17.

Ilveste parimana tõi esimesel veerandil säranud Indrek Kajupank täna 17 punkti. Võrdselt 12 silma peale jäid Maik-Kalev Kotsar ja Sander Raieste. Viimasel veerandil resultatiivselt mängu sekkunud Kregor Hermet panustas 7 punkti.

Serblaste parimana viskas Nemanja Bjelica 14 punkti ja võttis 6 lauapalli. Vladimir Lucic lisas 11.

Eesti alagrupis toimus täna veel kaks ülipõnevat kohtumist: Kreeka alistas võõral väljakul Kostas Papanikolaou viimase sekundi viskest Gruusia 86:85 ning Saksamaal läks Iisraeli 112:98 alistamiseks vaja lisaaega. Märkmist väärib, et veel 0,4 sekundit enne normaalaja lõppu olid sakslased kahepunktilises kaotusseisus. Päästjateks osutusid Dennis Schröder ja Maxi Kleber. Schröder andis filigraanselt palli korvi kohale ja Kleber vormistas kaks punkti ära. Nii Kreeka kui Saksamaa kindlustasid võitudega pääsu 2019.aasta MM-finaalturniirile.