Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Janari Jõesaar (21 a)

Treener Jõesaarest: mees-mehe kaitse on tema selge miinus

12.03.2015

Texase Pan-America ülikooli ääremängija Janari Jõesaar on kerkinud tänavu oma meeskonna parimaks mängijaks.Eduka hooaja valguses uurib kohalik ajaleht The Monitor, miks 21-aastane eestlane mullu Ole Missis haruharva mängu sai?

Lisaks jalavigastusele, mis ta 2013. aasta suvel enne Ole Missi siirdumist lõikusele viis, ning tõsiasjale, et Ole Missi ülikooli tase on Texase Pan America omast selgelt kõvem, tuuakse välja ka tema kehv kaitsetöö, vahendas Sport Delfi.

 

"Te ei vaata kaitset, aga see mängib selles küsimuses suurt rolli," leiab Jõesaare praegune treener Dan Hipsher.

 

Jõesaar tunnistab ka ise, et on mees-mehe kaitses kehva. Ta ütleb, et "peab saama kindlasti paremaks" selles vallas.

 

"Ta ei liigu piisavalt kiiresti ja ei lange kaitses põlvedest piisavalt madalale," selgitab Hipsher.

 

Ka Jõesaare tervis pole selline, nagu võiks. Hipsheri sõnul on see habras. Kõige suuremad probleemid on eestlasel olnud põlvedega, mis on valu teinud 15. eluaastast alates. Seetõttu ümbritseb tema paremat jalga igas mängus ka põlveside.

 

Mõistagi on Hipsher tegelikult üldplaanis Jõesaarega rahul. Küsimuse peale, mis saaks meeskonnast ilma eestlaseta, ohkab treener ja ütleb, et pole sellega õnneks pidanud veel pead murdma.

 

"Oeh, see poleks just kena," nendib Hipsher, kelle sõnul on vastasmeeskondadel alati eraldi plaan Jõesaare katmiseks välja mõeldud.

 

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa