Elme Metall Ramirent Škoda Alexela OlyBet Spalding G4S REFLEKS

Eesti U18 noormehed alustavad pühapäeval Buenos Aireses noorte olümpiat

06.10.2018

Buenos Aireses toimuvatel noorte olümpiamängudel 3x3 korvpallis alustab noormeeste U18 koondis pühapäeval alagrupimänge. Eesti noormehed kuuluvad koos USA, Argentiina, Venemaa ja Mongooliaga C-alagruppi. Neidudel on D-alagrupis vastasteks Holland, Tšehhi, Hispaania ja Austraalia.

Eesti U18 noormehed pääsesid noorte olümpiamängudele esmakordselt, kuid saavad kohe võistluste avapäeval, 7. oktoobril pidada olümpiaturniiri avamängu Mongoolia vastu.

Otseülekanded!

Eesti Korvpalliliidu 3x3 valdkonna juhi, Reigo Kimmeli sõnul sattusid Eesti koondised väga tugevatesse alagruppidesse, kus alahinnata ei saa isegi avamängu vastast Mongooliat, rääkimata kodupubliku ees mängivast Argentiinast, Venemaast või USA-st, kus 3 mängijat on üle 2-meetri pikad. Ka neidude alagruppi võib Kimmeli sõnul pidada raskeks, kus eeldatavalt nõrgemad vastased (Sri Lanka, Andorra, Indoneesia, Egiptus, Iraan jt), mängivad teistes alagruppides.

3x3 korvpallis võib 10-minutilises mängus kõike juhtuda, näiteks 2011. aastal toimunud FIBA U18 3×3 korvpalli maailmameistrivõistlustel alistas Eesti 3x3 koondis (Laane, Nurger, Põldoja, Paasoja) veerandfinaalis ka USA võistkonna.

2014. aasta Nanjingis toimunud noorte olümpiamängudel osalenud Eesti U18 neidude koondis(Kadri-Ann Lass, Kadri Uiga, Marie Roosalu ja Tatjana Razguljajeva) sai kokkuvõttes 6. koha, kui veerandfinaalis tuli 21-12 kaotus vastu võtta olümpiavõitjaks tulnud USA võistkonna käest.

Eesti delegatsioon noorte olümpiamängudele koosneb 23 sportlasest, kellest 8 mängivad 3×3 korvpalli. Delegatsioon asub Buenos Airese poole teele 2. oktoobril kell 18:00.