Elme Metall Ramirent Škoda Alexela OlyBet Spalding G4S REFLEKS
Peasponsor
Frank Martin, Foto: ekraanitõmmis.

Frank Martin Maik-Kalev Kotsarist: kui ta endaga tööd teeb, võib ta ühel päeval mängida NBA-s

16.10.2018

South Carolina Gamecocks on USA üliõpilasliiga NCAA uueks hooajaks valmistumas endiselt karmikäelise peatreeneri Frank Martini käe all, kes käis treeningute vahel vastamas ka kohaliku meedia küsimustele. Pressikonverentsil, mis venis peaaegu tunni pikkuseks, pühendati üsna pikalt aega ka eestlasest ääremängija Maik-Kalev Kotsari personaalküsimusele, vahendab Korvpall24.ee

Huvitaval kombel pöörasid ajakirjanikud oma küsimuses rohkem tähelepanu sellele, et 21-aastane ja 211 cm pikkune Kotsar käis suvel mängimas 3×3 korvpalli MM-il, kui sellele, et noormees tegi oma debüüdi ka saalikoondises ning sai väärt mänguminuteid Euroopa tippmeeste vastu.

 

Treener Martin oli eestlasest rääkides üsna konkreetne ja nõudlik ning kritiseeris Kotsari tahtmatust eelmistel aastatel oma viske kallal piisavalt palju tööd teha: “Iga kord, kui oma riigi eest mängid, ükskõik mis formaadis, tuleb kasuks. Maiki enesekindluse kasv algas tegelikult juba eelmise hooaja lõpus, sest ta hakkas käima saalis oma mängu kallal tööd tegemas.”

 

“Kui eelmine hooaeg lõppes, siis mu põhiline sõnum Maikile oli, et ta ei saa kunagi edukaks, kui ta ei õpi oma mänguga tööd tegema. Ta on talendikas pallur ja võib minu arvates ühel päeval oma suuruse ja jooksuvõime tõttu NBA-s mängida. Tal on suurepärane jalgade töö, liikuvus ja palju jõudu, aga ta ei saa visata vabaviskejoonelt 25%, kolmepunktijoone tagant 12% ja kahepunktivisetel 40% ning eeldada, et selliselt saab profimängijaks. Ma ütlesin talle, et need on asjad, mida vaid tema saab kontrollida. Ma ei saa teda kuidagi teistmoodi treenida, et pallid hakkaksid sisse kukkuma, ta peab selle kallal ise töötama. Ja ta hakkaski seda tegema,” pidas Martin eestlase teemal pika monoloogi.

 

Loe veel! 

Sulge

Ülekanded