Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Tiit Sokk peab aina enam suve poole vaatama

EPL: Tiit Sokk käis Rain Raadikut ja Rauno Nurgerit üle vaatamas

17.03.2015

Eesti korvpallikoondise peatreener Tiit Sokk naasis mõne päeva eest USA ja Kariibi mere saarte turneelt, vahendas Ivar Jurtšenko tänases Eesti Päevalehes.

Tiit Sokk käis spetsiaalselt kohtumas koondise kandidaatide Rauno Nurgeri ja Rain Raadikuga. Sokk jäi nähtuga rahule, eriliselt üllatas teda Raadiku hea seisund.

 

Raadik - võistkonna liider

„Selles ma ei kahelnudki, et Wichita State’i ülikoolis korralikult trenni tehakse, aga olgem ausad, Guadeloupel mängimine tekitab kohe küsimärke. Mul ei olnud õrna aimugi, mida sealne korvpallielu endast kujutab,” tunnistas Sokk valehäbita. Aga tuli välja, et liigas osaleb 11 meeskonda, sisemine konkurents ja mängutase on päris korralikud.

 

„Mul õnnestus Raadiku koduklubi ühte mängu oma silmaga ka näha ja pilt ei olnud paha. Füüsiliselt saab alati paremas seisus olla ja seda ma Raadikule ka ütlesin. Aga üldjoontes oli Raini puhul pilt parem, kui ma ootasin. Ta on seal võistkonna liider ja saab kohtumistes 30 ja rohkem minutit mänguaega,” sõnas tagasiteel USA-st päikeselisel saarel vahepeatuse teinud peatreener.

 

A-koondis alustab 16-17 nimega

Suvel koondisega EM-finaalturniiriks valmistuma hakkaval Tiit Sokul on kavas juuli esimeses pooles tööd alustada 16–17 mängijaga.

 

Väga suureks koondislaste ringi ei aeta. Pärnakat tahab ta kindlasti juulis laagris näha, Nurgeri esmane siht võiks pigem olla universiaadil mängida.

 

„Tõele au andes kohtusin ma Nurgeriga silmast silma esimest korda. Mul pole temaga varasemat kokkupuudet olnud. Tundub olevat tubli suhtumisega, sport on prioriteetides esikohal, ehkki ka õppimisega on kõik korras. Mängida ta sellel turniiril väga ei saanud, kus ma kohal olin, aga USA ülikoolimeeskondades on see hästi tavaline, et esimese aasta mehed peavad oma aega ootama,” teadis Sokk.

 

Määrav sõna treeneritel

Nurgeri Eestisse tuleku puhul on määrav sõna öelda ka ülikooli treeneritel. Sokk üritas Wichita State Shockersi peatreeneri Gregg Marshalliga turniiril ka kohtuda, kuid kolleeg näole ei andnud.

 

„Eks ma saan aru, neil oli iga päev mäng ja aega vähe. Mul õnnestus põgusalt kohtuda korvpallidivisjoni juhtidega ja neile andsin edasi soovi Nurgerit suvel Eesti koondise juures näha. Usun, et sel teemal seisavad konkreetsemad läbirääkimised veel ees,” ei loonud Sokk illusioone, et Nurger ülikooli juurest ilmtingimata „jah”-sõna saab.

 

Esimese suvise kontrollmängu peab Eesti koondis 1. augustil Moskvas Venemaaga.

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

IK 100 - turniir + konverents