Elme Metall Ramirent Škoda Alexela OlyBet Spalding G4S REFLEKS
Merike Anderson | Foto: EKL

Võimas! Naiste koondise liider Merike Anderson tegi Belgias oivalise mängu!

05.11.2018

Eesti naiste korvpallikoondise kauaaegne liider Merike Anderson aitas nädalavahetusel Royal Castors Braine’i naiskonnal Belgia meistrisarjas võtta koguni 75-punktilise võidu, kui 115:40 alistati Laarne Sparta, vahendab Korvpall24.

36-aastane Anderson pääses väljakule algviisikus ning kogus 24 minutiga 20 punkti (kahesed 2/2, kolmesed 5/8, vabavisked 1/1), 7 resultatiivset söötu, 5 lauapalli, 2 vaheltlõiget ja 4 isiklikku viga.

Eestlanna kasulikkuse tegur oli 31 ning +/- näitaja koguni +58 ehk siis Andersoni väljakul oldud minutitel mängis Castors Braine vastase üle 58 punktiga. Sellega tõusis ta ka tiimi parimaks.

Celeste Trahan-Davis tõi võitjate kasuks 21 silma ja 11 lauapalli ning Emmanuella Mayombo kogus sarnaselt eestlannale 20 silma ning lisaks ka 7 resultatiivset söötu.

Laarne naiskond suutis kogu matši jooksul tabada vaid 14 pealeviset ning nende visketabavus väljakult oli 26%. Ainsana jõudis kahekohalise punktiskoorini 11 silma kogunud Melissa Rondinelli.

Castors Braine on Belgia kõrgliigas võitnud praeguseks 4 ja kaotanud ühe mängu, Laarne Spartal on 2 võitu ja 3 kaotust.

Eesti naiste rahvuskoondis koguneb juba tuleva nädala esmaspäeval, et valmistuda viimasteks 2019. aasta EM valikmängudeks 17. novembril koduses TalTechi spordihoones Valgevene ja 21.novembril võõrsil Poola vastu.