Elme Metall Ramirent Škoda Alexela OlyBet Spalding G4S REFLEKS
Peasponsor
Eesti naiskond. Foto: Siim Semiskar.

TÄNA: Naiste rahvuskoondis peab aasta viimase kodumängu Valgevene vastu

12.11.2018

Eesti naiste korvpallikoondis kohtub 2019. aasta Euroopa meistrivõistluste valikmängus laupäeval kell 17:00 TalTechi spordihoones Valgevenega. Tegemist on naiskonna käesoleva aasta viimase kodumänguga. Otseülekandes näeb kohtumist Tallinna TV ja Delfi TV vahendusel.

Koondis koguneb alates esmaspäevast järgmises koosseisus: Mailis Pokk, Janeli Lilleallik, Birgit Piibur, Annika Köster, Martha-Liisa Oinitš, Rosemary Rits, Janne Pulk, Johanna Eliise Teder, Kati Rausberg, Anna Gret Asi, Kätlin Korjus, Sofia Kosareva ja Jane Svilberg. Koondist juhendavad peatreener Janne Schasmin ning treenerid Toomas Annuk ja Allan Siimann.

 

Päev enne ettevalmistusperioodi algust tabas naiskonda tagasilöök, kui koondise pikaaegne liider Merike Anderson vigastas koduklubi Castors Braines`i 107:51 võidumängus Deerlijki üle jalga ning peab eesolevast valiktsüklist sootuks eemale jääma.

 

Schasmin tunnistas, et Andersoni vigastuse tõttu tuleb mängutaktikat muuta, kuid teisest küljest saavad nooremad mängijad rohkem vastutust kanda. „Teeme täiskäigu ainult noortega ja läheme agressiivsemalt, julgemalt peale. Viskame nad vette ja anname korraliku karastuse,“ näitlikustas olukorda Schasmin. Ta lisas, et Andersoni trauma on tõsine. 

 

Koos Türgi, Poola ja Valgevenega tugevasse B-alagruppi kuuluv Eesti on senised neli kohtumist lõpetanud kaotusega. Valgevene asub kolme võidu ja ainsa kaotusega hetkel Türgi järel teisel positsioonil. Alla on nad vandunud vaid alagrupi liidrile.

 

Esimeses omavahelises mängus said valgevenelannad koduväljakul Eesti naiskonnast jagu 80:63. Kogenud Merike Anderson oli toona eestlannade edukaim 22 punktiga.

 

Kodumängule järgneb 21.novembril võõrsil vastasseis Poola naiskonnaga, kellele jäädi koduväljakul alla 87:68.

 

Soeta pilet Piletilevist ja tule aita meie naised võidule!

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

OlyBet KML finaalseeria 2019