Elme Metall Ramirent Škoda Alexela OlyBet Spalding G4S REFLEKS
Peasponsor
Vasakult: Rosemary Rits, Mailis Pokk ja Janeli Lilleallik. Foto: Imre Klaasen

Eesti naiskonna liidrid: läheme aastale võidukat punkti panema!

15.11.2018

Eesti naiste korvpallikoondis kohtub Euroopa meistrivõistluste valikmängus laupäeval Valgevene naiskonnaga. Vaatamata Maaja Bratka ja Merike Andersoni eemalejäämisele on naiskond optimistlikult meelestatud. 

Koondise kapten, Prantsusmaa klubi Landes Basketi mängija Mailis Pokk usub, et laupäevane mäng on väljakutse kogu naiskonna jaoks. “Kindlasti läheme koduväljakul aastale võidukat punkti panema. Kuna kaks meie põhimängijat (Bratka ja Anderson, toim.) on vigastusega väljas on see meie kõigi jaoks proovikivi. Suur roll on taaskord noortel, kes saavad hea võimaluse enda tõestamiseks.”

 

Võtmekohaks on Poki hinnangul mängujoonisest kinnipidamine ja agressiivsus. “Eelmises mängus tulid valgevenelannad väga agressiivselt peale ja me polnud selleks valmis. Peame alustama ise jõulisemalt. Kiirus ja nahaalsus on meie trumbid,” analüüsis Pokk.

 

Oktoobrikuu Eesti-Läti Ühisliiga parimaks mängijaks valitud Annika Köster on EM-valikmängu eel põnevil: “Eesti-Läti liigas oleme Tallinna Ülikooliga sel hooajal mänginud valdavalt noorte võistkondade vastu. Laupäevane vastane Valgevene on hoopis teisest klassist. Nad on ikkagi Rio olümpial käinud naiskond. Ootan põnevusega, kuidas nende kahemeetriste naiste vastu hakkama saan. Oleme valmis ja läheme lahingut andma!”

 

Koos Türgi, Poola ja Valgevenega tugevasse B-alagruppi kuuluv Eesti on senised neli kohtumist lõpetanud kaotusega. Valgevene asub kolme võidu ja ainsa kaotusega hetkel Türgi järel teisel positsioonil. Alla on nad vandunud vaid alagrupi liidrile.

 

Esimeses omavahelises mängus said valgevenelannad koduväljakul Eesti naiskonnast jagu 80:63. Kogenud Merike Anderson oli toona eestlannade edukaim 22 punktiga.

 

Kodumängule järgneb 21.novembril võõrsil vastasseis Poola naiskonnaga, kellele jäädi koduväljakul alla 68:87.

 

Eesti ja Valgevene mäng TalTechi Spordihoones algab laupäeval kell 17:00 ning otseülekannet on võimalik jälgida Tallinna TV vahendusel. 

 

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

OlyBet KML finaalseeria 2019