Elme Metall Ramirent Škoda Alexela OlyBet Spalding G4S REFLEKS
Mailis Pokk. Foto: Siim Semiskar.

Eesti naiskond kaotas aasta viimases kodumängus suurelt Valgevenele

17.11.2018

Eesti naiste korvpallikoondis pidas täna laupäeval TalTehci spordihoones viimase kodumängu, kui Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsioonimängus tuli tunnistada Valgevene 113:63 paremust.

Eesti alustas hästi, kui Annika Kösteri lähiviske ja Kati Rausbergi kahe kaugviske toel rebiti ette 8:4. Siis aga hakkas Valgevene pikkust korvi all ära kasutama ja esimesele hingetõmbepausile siirduti külaliste 33:15 eduseisus.

Kui teise veerandi poole peal läksid valgevenelannad ette 23 punktiga (49:26), siis Janne Schasmini hoolealused näitasid südi vastupanu ja vähendasid 9:0 vahespurdiga vahe 14-punktiliseks (35:49). Poolajale mindi siiski Valgevene 61:41 juhtimisel.

Kolmanda perioodi algus kujunes eestlannade jaoks keeruliseks. Vastased mängisid palli taaskord palju korvi alla ning kaheminutilise mängu järel juhtisid vastased 69:44. Eesti ei saanud rünnakul enda mängu käima ja otsustava veerandi eel olid tablool 50:85 kaotusnumbrid.

Viimane neljandik mängu olulist muutust ei toonud ning Valgevene teenis tabelisse ühe kaotuse kõrvale neljanda võidu.

Eesti parim oli täna Annika Köster, kes kogus 17 punkti ja 10 lauapalli. Koondise kapten Mailis Pokk lisas 16 ja Rosemary Rits 10 punkti. Valgevene poolelt tõi keskmängija Viktoryia Hasper 25 punkti ja 10 lauapalli. Anastasiya Verameyenka hiilgas kolmikduubliga, skoorides 19 punkti, haarates 10 lauapalli ning jagades 11 tulemuslikku söötu.

Peatreener Janne Schasmin sõnas mängujärgses intervjuus, et polnud koondise valmisolekuga rahul. „Mängijad ei kohanenud ega pidanud eriti kinni asjades, mida me kokku leppisime. Aktiivsust ja omavahel rääkimist oli vähe. Alustasime hästi aga kui väsimus tekkis, siis mäng lagunes. Vastane oli muidugi poole pikem korvi all.“ Positiivse poole pealt tõi Schasmin välja teise veerandi: „Visked tabasid ja mängisime ka kaitses hästi. Tegelikult ka noored, kes visati vette, tulid kohati oma asjadega hästi toime.“

Järgmise mängu peab Eesti 21. novembril võõrsil Poola vastu.