Elme Metall Ramirent Škoda Alexela OlyBet Spalding G4S REFLEKS
Eesti koondise resultatiivseim, Kati Rausberg. Foto: FIBA

Eesti naistekoondis EM-i kvalifikatsiooniturniiril võiduarvet ei avanud

21.11.2018

Eesti naiste korvpallikoondis pidas täna õhtul Poolas viimase kohtumise 2019. aasta Euroopa meistrivõistluse kvalifikatsiooniturniiril. Võõrustav naiskond näitas kodus võimu ning Eesti pidi vastu võtma suureskoorilise 51:82 kaotuse.

Avaveerandil pääsesid võõrustajad üsna kiirelt veenvalt juhtima. Ehkki kvalifikatsiooniturniirilt kogutud statistika oli naiskondadel tänasele mängule vastu minnes võrdne, suutis Poola naiskond esimesel veerandil üles näidata harukordset viskekindlust ja võitis veerandi lausa 27:6.

Ka teine veerand kahjuks eestlannadele leevendust ei toonud. Siiski – ehkki Poola enesekindlus nende eduseisu kohati veelgi kasvatas, hoidsid Eesti neiud skoori siiski kontrolli all ning vahet lõplikult lisaks kasvatada ei lubatud. Poolajapausile läksid naiskonnad Eesti poolt vaadates seisult 24:45.

Kolmas veerand läks aga taas suurelt väga heas koos olevatele poolakatele, lausa 24:8, mis tähendas nende jaoks viimasele neljandikule vastu minnes juba 37-punktist eduseisu. Skoorilt 32:69 alustanud eestlannad leidsid viimaseks kümneks minutiks aga mängutahte siiski üles ning võitsid veerandi 19:13. Mängu lõpuvile kõlades oli tablool seis 82:51 võõrustava Poola naiskonna kasuks.

Eesti suurim punktitooja oli täna Kati Rausberg, kellelt 14 punkti, 3 lauapalli ning 4 resultatiivset söötu. Vastaste poolel tegi tugevaima esituse täna Karolina Pobozy, kes panustas 16 punkti, 6 lauapalli ja 2 korvisööduga.

Naiste koondise peatreener kaotust Poolale katastroofina ei näinud: "Me pöörasime sellele väga palju tähelepanu, et nad tulevad väga agressiivselt, aga me ei kohanenud sellega - esimesed visked ei läinud, liidrid ei suutnud ka tabada ja initsiatiivi haarata ja sinna ta läks. Aga ikkagi on mul hea meel, et selle kõige taustal me ei murdunud ja me mängisime oma mängu edasi ja me jaksasime oma hetke parima selles osas välja mängida."

Vaata Janne Schasmini koondisetsüklist rääkivat intervjuud täispikkuses ERR-i spordiküljel!