Ramirent Elme Metall Škoda PAF Alexela Spalding G4S REFLEKS
Peasponsor
U14 tüdrukute koondise esimene kogunemine

U14 koondised pidasid esimesed kohtumised

28.11.2018

Novembri lõpuks on oma esimesed kokkusaamised korraldanud nii U14 poiste kui ka tüdrukute koondised.

Poistekoondise talendrilaager, kus osalesid vanusegrupi 55 silmapaistvamat esindajat, peeti Väike-Maarjas 17. novembril. Peatreener Aivo Erkmaad assisteerivad sel koondisehooajal abitreenerid Joosep Toome ja Martin Rausberg.

 

Erkmaa sõnul oli laagri eesmärgiks vanusegrupi mängijate kaardistamine. Esimese info põhjal oli välja tuua nii head kui halba. „Arvestades, et suurem enamus on treeningutel osalenud juba 5-6 aastat, siis üldpilt ülemäära positiivne ei olnud. Siiski on ka mitmeid huvitavaid noori, kelle arengut tasub jälgida.“ 

 

Esimesel talendipäeval osalenud suure hulga mängijate seast tehakse kohe ka esimene valik. "Osalenud 55 poisist valisime järgmisesse laagrisse välja 19, kellele lisanduvad erinevatel põhjustel esimesele kogunemisele mitte jõudnud poisid, keda umbes 30. Peale detsembris toimuvat laagrit jätkame omakorda tööd 30 mängijaga." 

 

 

Tüdrukute esimene kohtumine toimus 24.-25. novembril Tallinnas, Audentese spordihallis 29 neiu osalusel. Koondise peatreener on tänavu Marko Parkonen, abitreener Raido Roos ning mänedžerikohuseid täidab Darja Puntsul.

 

Ka tüdrukute puhul oli esimese kohtumise peamine eesmärk n-ö pilt selgeks saada. „U14 on selline vanus, kus võiks iga kuu vähemalt korra kokku saada ja asjad üle vaadata. Nagu peaaegu igal aastal, on vanusegrupis kujusid ja materjali päris korralikult. Tuleb tunnistada, et natuke isegi üllatusin,“ sõnas Parkonen.

 

Tulevikuplaanid on peatreeneril koondise jaoks olemas, aga mitte veel lõplikult paigas. „Püüame kindlasti uuel aastal igal kuul kokku saada, et tüdrukud omavahelises konkurentsis areneda saaksid. Selleks hoiame ka kandidaatide arvu võimalikult suurena, et kõigile võimalusi pakkuda, ja täpsemaid otsuseid koosseisu kohta teeme alles maikuus.“

 

Eraldi soovis Parkonen välja tuua oma rahulolu tüdrukute tööoskustega. „Tavaliselt ma eriti ei kiida, aga tüdrukud olid väga õpihimulised ja töökad. Nende suhtumine jättis treeneritele väga hea mulje,“ tunnustas ta.

 

 

U14 koondiste järgmised kogunemised peetakse detsembris. Poistekoondise kohtumine on kavas 1. detsembril Järveküla spordihoones, tüdrukud kohtuvad aasta lõpus, 27.-29. detsembril Tallinnas. 

Sulge

Ülekanded