Elme Metall Ramirent Škoda Alexela OlyBet Spalding G4S REFLEKS

Meeste rahvuskoondis pidi kodus Gruusiale alla vanduma

30.11.2018

Eesti meeste korvpallikoondis võttis täna koduses Saku Suurhallis vastu Gruusia. Väga võitluslikus kohtumises jäi täna peale külalismeeskond 80:73.

Esimene veerandaeg kulges Eesti jaoks tõusude ja mõõnadega. Ehkki esimesed viis minutit kulgesid resultatiivselt ning 5 mängumituti järel oli tablool 10:6 eduseis, said külalised mõned valusad vaheltlõiked, mis nad mõne punktiga eduseisu aitasid. Veerandi võitsid napilt grusiinid – 22:19.

Teine veerand kulges samuti tempolt ja tasavägiselt. Ühe meeskonna õnnestumisele vastasid samaga ka teised ning vahet kumbki osapool suureks käriseda ei lubanud. See muutus aga veerandi teisel poolel, kui Gruusia mängu küllalt jõuliselt domineerima asus. Eesti rünnakud ei õnnestunud enam nii hästi kui varem ning ehkki suudeti ka Gruusiat eksima panna, oli külaliste resultatiivsus suurem. Poolajapausile pidi Eesti koondis minema 32:41 kaotusseisus.

Pausilt tuli Eesti tagasi uue põlemisega – pooleteise minutiga tehti 5:0 spurt ning seis oli juba märksa lubavam, 37:41. Seepeale ärkas aga ka Gruusia ning asja loomulikult nii ei jätnud. Kümne mänguminuti kokkuvõttes võitles Eesti tagasi ühe punkti ning viimasele neljandikule läksid meeskonnad vastu Eesti poolt vaadates 49:57.

Otsustavas neljandikus ei suutnud Eesti koondis enam päriselt ohtlikuks saada. Veidi vähem kui kümnepunktine vahe säilis pea kogu veerandi ning igale Eesti käigule leiti vastukäik. Lõpuvile kõlades tuli Eestil tunnistada Gruusia 80:73 võitu.

Täna oli meie resultatiivseim Janari Jõesaar, kellelt 14 puntki, 7 lauapalli ja 4 vaheltlõiget. Sten Sokk panustas 13 punkti, 4 lauapalli ja 3 korvisööduga, 12 punkti sai kirja Siim-Sander Vene. Grusiinide parim oli täna kapten Giorgi Shermadini, kellelt 23 punkti ja 11 lauapalli. Teda toetasid võrdselt 19 punktiga ka Thaddus McFadden (3lp+3rs+5vl) ja Goga Bitaze (11lp)

Peatreener Tiit Sokk sõnas mängujärgsel pressikonverentsil, et Gruusia meeskond üllatust ei valmistanud. „Me teadsime, et nad on korvi all tugevamad. Mänguplaan nägigi ette, et anname neile seal rohkem vabadust ja takistame kolmepunktiviskeid. Selles me täna ka enamasti õnnestusime. Kaotuse põhjus oli lihtsalt selles, et me ei tabanud omi viskeid.“

Gruusia peatreener Ilias Zouros õnnitles oma mehi võidu puhul ning nentis, et Eesti ei olnud lihtne vastane. „Me teadsime, et Eesti mängib natuke teistsugust korvpalli ja neil on kaugelt viskavad pikad mängijad. Sellise meeskonna vastu on raske kaitset mängida, aga andsime oma parima. Me reageerisime täna rasketel hetkedel hästi ning saime hea võidu.“

Eesti koondisel pikalt järelmõtlemisaega ei jää, kuna juba esmaspäeval, 3. detsembril pannakse pall meie osalusel mängu Ludwigsburgis Saksamaal. Meie kella järgi kell 21 algavast kohtumisest teeb otseülekande TV6.