Ramirent Elme Metall Škoda PAF Alexela Spalding G4S REFLEKS
Peasponsor
Foto: Fiba.com

Igaüks saab aidata Eesti korvpallil Tokyo olümpiale jõuda

28.01.2019

Eesti naiste 3x3 korvpallikoondis loodab juba sel aastal võidelda välja pääsu Tokyo olümpiamängudele. Erakordne on kvalifikatsiooni juures aga tõsiasi, et sellele saavad kaasa aidata kõik Eesti naised.

"3x3 korvpall on Tokyo olümpia ametlik ala," lausus Eesti 3x3 korvpalli valdkonna juht Reigo Kimmel ERR-ile. "Sinna pääseb ainult kaheksa riiki, pooled pääsevad selle aasta 1. novembril FIBA reitingutabeli alusel, teised läbi kvalifikatsiooniturniiri, kuid selleks, et selles reitingutabelis kõrgel kohal olla - et pääseda otse olümpiale või kvalifikatsioonile -, on oluline, et riikides oleks aktiivselt mängijaid ja toimuks turniire."

 

Oma lipu all mängisid eestlased viimati 1936. aasta olümpial. Kui Eesti jõuab ka tänu korraldavatele turniiridele naiste seas reitingutabelis piisavalt kõrgele, on lootust taas korvpall Eesti lipu all olümpiale viia.

 

"Tähtis on see, et naised tuleks kokku, teeks oma mängud ära, tuletaks korvpalli meelde, harjutaksid 3x3 formaati, mida mängitakse ühe korvi all ning mis on tipptasemel kindlasti kiirem ja füüsilisem, aga sellise lõbusa harrastjatesarja turniiridel... mina küll ei näe, et siin oleks mingit ohtu sinist silma saada või ennast vigastada," lausus Kimmel.

 

Vaata videot ERR spordiportaalist! 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

FIBA "mull"