Ramirent Elme Metall Škoda PAF Alexela Spalding G4S REFLEKS
Peasponsor

Maailma suurim korvpalliliiga alustab aprillis

01.02.2019

Osavõtjate arvult maailma kõige suurema korvpallisari ehk FIBA 3x3 maailmaturnee, millest võtab osa hinnanguliselt 35-45 000 mängijat algab juba aprillis Kataris peetava etapiga.

Sarja finaalvõistlusele on võimalik jõuda ka kõikidel Eesti korvpalluritel, kes peavad alustama Eestis või mõnes välisriigis toimuvatelt kvalifikatsiooniturniiridelt.

 

“Auhinnafond, mis on vähemalt 1,5 miljonit eurot, peaks motiveerima kõiki korvpallureid ka 3x3 formaadis oma oskuseid näitama,” ütles Eesti korvpalliliidu 3×3 valdkonna juht Reigo Kimmel.

 

Eesti korvpallurid on küll edukalt esinenud FIBA 3x3 maailmameistrivõistlustel, millest on ette näidata 9. koht 2018. aasta MM-ilt, 10. koht 2014. aasta MMilt ja 13 koht 2017. aasta MM-ilt, kuid FIBA maailmaturneele põhivõistlustele on pääsenud vaid 12 mängijat: Martin Toomas, Siim Raudla, Ardi Oja ja Illimar Pilk, kes said 2012. aasta FIBA  WT Istanbulis kokkuvõttes 7. koha. Mario Polusk, Jaagup Toome, Kiur Akenpärg ja Erik Luts, kes jõudsid 2017. aasta FIBA WT Lausannes kokkuvõttes 11. kohale. Martin Dorbek, Joonas Järveläinen, Oliver Metsalu ja Jaan Puidet, kes 2018. aasta FIBA WT Lausannes pidid leppima 13. kohaga.

 

Eesti Korvpalliliit kutsub kõiki huvilisi FIBA 3x3 maailmaturnee osavõistlustest aktiivselt osa võtma, kuna ka osalus aitab kaasa sellele, et Eesti meeste koondis jõuaks Tokyo olümpiale.

 

“Kui Eestist tekiks esiliiga või meistriliiga mängijate tasemel 3x3 võistkond, kes paneb selle turnee kinni, siis ma ei näe mingit põhjust, miks Eesti 3x3 korvpalli peatreener peaks kedagi teist 2020. aasta Tokyo olümpiamängude kvalifikatsioonile saatma," hindas Kimmel, kelle sõnul annab FIBA maailmaturnee kõige parema selguse nendest mängijatest, kes ühe korvi all peetavas formaadis on teistest paremad.

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Korvpall100!