Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Henri Drell. Foto: Fiba.com

K24 intervjuu: Henri Drell: Bambergis minutite teenimiseks tuleb mõni kõrgel tasemel mees trennis üle mängida

05.02.2019

Eesti üks oma generatsiooni andekamaid noori korvpallureid Henri Drell on tegemas oma senist parimat hooaega Saksamaa esiliigas Baunachi meeskonna ridades, kui on kerkinud tiimi resultatiivseimaks. Ambitsioonikas mängumees ise loodaks tänavu veel ka saada debüütminutid Bambergi põhimeeskonna juures Saksamaa kõrgliigas. Lisaks on noormees järjest enam tõusnud esile juttudes seoses NBA draftiga.

Seni 21 kohtumisega ProA tasemel keskmiselt 27,3 minutit platsil viibinud 18-aastane viskav tagamees/väike äär on kirja saanud 13,3 punkti ja 3,3 lauapalli. Koormus esiliigatiimi ja esindusmeeskonna vahel liikudes on Drellil väga suur ning kohati on ta käinud abistamas ka klubi U19 vanuseklassi võistkonda.

 

Saksamaalt Korvpall24.ee portaalile eksklusiivse intervjuu andnud Drell rääkis oma igapäevaelust noorkorvpallurina Saksamaal ning eesmärkidest, mida ta tahab sel hooajal veel saavutada. Libamisi sai puudutatud ka NBA teemat.

 

Sa kuulud Bambergi süsteemi ning esindad esiliigas farmklubi Baunachi. Kus Sa igapäevaselt trenni teed?

Ma teen trenni põhiliselt ikka ProA tiimiga, aga teeme ka põhisatsiga nädalas 3-4 korda. Noortega (U19 meeskond – toim.) ma trenni ei tee ja käin lihtsalt mängimas.

 

Kuidas tuled toime sellise koormusega, et täies mahus kaasa lüüa esiliiga tegemistes, treenida aeg-ajalt koos esindustiimiga ja siis mängida vahepeal ka U19 sarja?

Ega mul eriti vabu päevi üldse polegi. Raske on, aga tulen toime sellega.

 

Kas see raskus on pigem füüsiline või vaimne?

Mõlemat. Ma ei tea kunagi ette, kuhu ma lähen, kas lähen meestega trenni või U19 noortega mängima või jään ProA tiimi juurde. Füüsiliselt on ka muidugi raske. Kui põhitiimi trenn on, siis panen seal täiega ja pärast tunnen täielikku väsimust. Järgmisel päeval võib uuesti olla meestega trenn, aga ma ei tea selleks valmistuda.

 

Alar Varrak on öelnud, et Sind selles koondiseaknas kutsutakse debüüti tegema, kas see on kuidagi eriline tunne ka? Kas Sind üllatas see, et Eesti korvpallifännid hakkasid Sind juba eelmistes akendes üsna valjujäälselt koondisesse nõudma ja osad olid päris pahased, et Sind ei kutsutud?

No eriline tunne on ikka, sest Eesti koondist ei saa esindada just iga päev. Fännide poole pealt üllatas see mind väga ja on hea meel, et inimesed avaldasid (minu toetuseks) oma arvamust.

 

Samm noortekorvpallist edasi on tihti raske seetõttu, et meeste mäng on palju füüsilisem. Kuidas Sa tunned, kas saaksid praegu meeste tipptasemel oma füüsisega hakkama?

Peab veel tööd tegema, aga ma arvan, et ajaks selle füüsisega ka asja ära. Kui tahan tippu jõuda, siis peab ikka rohkem kaalu ja jõudu olema.

Loe edasi SIIT!

Sulge

Ülekanded