Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Eesti 3x3 koondis möödunud suvel. Foto: Reigo Kimmel

Selgusid Eesti vastased FIBA 3x3 korvpalli maailmameistrivõistlustel

20.02.2019

18.-23. juunini Amsterdamis toimuvatel FIBA 3x3 korvpalli maailmameistrivõistlustel selgusid alagrupid, kus Eesti vastasteks B-alagrupis on Venemaa, Ukraina, Mongoolia ning 4.-5. juunini Puerto Ricos toimuva 3x3 MM-i kvalifikatsiooniturniiri võitja.

Eesti 3x3 korvpalli peatreeneri Siim Raudla hinnangul on sel aastal alagrupp kindlasti raskem kui 2018 aasta MM-i finaalturniiril Filipiinidel, kus Eesti sai alagrupis vaid ühe kaotuse, kuid pidi “surnud ringi” alusel esimesena play-offist välja jääma. “A-alagrupp oleks olnud surmagrupp, kus edasipääsuks oleks tulnud alistada eelmise aasta 3x3 MM-il finaali jõudnud Serbia ja Holland ning ka USA, kes aasta enne Tokyo olümpiat tuleb kindlasti väga tugeva koosseisuga mängima," ütles Raudla, kelle sõnul on Eesti alagrupp tõenäoliselt kõige ühtlasem, kus play-offi edasipääsuks peavad paljud asjad õnnestuma.

 

"Läheme kindlasti kõiki mänge võitma, sest eesmärk on endine – pääseda esmalt alagrupis kahe parema sekka, kes pääsevad edasi play-offi ja seejärel võtta mäng mängult edasi," lisas Raudla, kes selle aasta FIBA 3x3 tiitlivõistlusteks peab meeste arvestuses kokku panema vähemalt kaks Eesti koondist, kuna Amsterdamis toimuv FIBA 3x3 MM kattub korvpalliturniiriga Minskis toimuvatel Euroopa mängudel.

 

Eesti Korvpalliliidu 3x3 valdkonna juhi Reigo Kimmeli sõnul sattus Eesti võrdsete vastastega ühte alagruppi, kus favoriidiks võib pidada MM-i kvalifikatsiooniturniiri võitjat, kus selleks võib olla Prantsusmaa, Itaalia, Tšehhi, Austraalia, Rumeenia või isegi Puerto Rico. Üllatada võib ka Aafrika tiitlivõitja Nigeeria, kuna vaid Andorra osas võib olla kindel, et neil erilist võimalust MM-i kvalifikatsiooniturniiri võitu oodata ei ole. “Paljud kipuvad 3x3 korvpallis alahindama Mongooliat, kes sel aastal korraldab U18 FIBA 3x3 MM-i ning kes eelmisel aastal pakkus ka MM-i suurima üllatuse, alistades Venemaa," hindas Kimmel.

 

FIBA 3x3 MM-il alagruppe ei loosita, need selguvad riikide 3×3 reitingu alusel.

 

Sulge

Ülekanded