Elme Metall Ramirent Škoda Alexela Spalding G4S REFLEKS

MAGUS! Eesti alistas Kanguri, Taltsi ja Arbeti viimases koondisemängus Serbia!

21.02.2019

Eesti rahvuskoondis alistas 2019. aasta maailmameistrivõistluste valiktsükli viimases kodumängus Serbia 71:70

Eesti alustas mängu koosseisus: Kangur, Jõesaar, Nurger, Raieste ja Kullamäe. Serbia algviisik oli Teodosic, Tepic, Milosavljevic, Bircevic ja Gagic.

Täismaja ees mänginud Eesti läks kohtumise alguses 6:0 ette. Siis äkasid ka vastased ning mäng võrdsustus. 2:10 enne esimese neljandiku lõppu sai esmakordselt Eesti koondise särgis väljakule ka 18-aastane Henri Drell.

Avaveerandi järel haarasid külalised 16:14 eduseisu. Kaitses võitles Eesti mehiselt, kuid rünnakul ei leitud kohati loogilisi lahendusi.

Teise neljandiku alguses sai kahe tabava vabaviskega käe rahvusesinduses valgeks Drell (16:20). Teodosici tabava kaugviske järel oli Tiit Sokk sunnitud aja maha võtma (16:23). Kristjan Kitsingu ja Rait-Riivo Laane koostööl saadud korvi järel võttis omakorda timeoudi serblaste loots Aleksandar Djordjevic.

Korraks juba 27:20 eduseisu haaranud serblaste pidu ei kestnud pikalt, sest eestlaste hea kaitsemäng ja resultatiivsus rünnakul tõi kolm minutit enne poolaega tabloole viigiseisu 27:27.

Vastased rebisid korraks 32:27 ette, kuid poolajale mindi serbia 34:31 juhtimisel.

Teine poolaeg algas Rauno Nurgeri tabava kahesega, millele vastas teisel pool kaugviskega Teodosic (33:37).Nurgeri vabavisked ja Kanguri kahene tõid taas tabloole viigiseisu. Seejärel sai pisut paremini käima Serbia, kes karistas eestlaste lohakuse ära ning rebisid ette 43:39. Vastased näitasid klassi ja läksid ette 46:40. Eesti aga ei andnud midagi lihtsalt vähendades Kristjan Kitsingu tabava kaugviske järel vahe kolmele punktile (45:48).Poolteist minutit enne neljandiku lõppu tabas esimese viske väljakult (kolmese) Janar Talts ( 48:50). Otsustavale veerandile mindi vastaste 54:49 eduseisus.

Teodosic nõelas kohe valusa kolmesega. Kullamäe ei jäänud võlgu ja sopsas teisel pool ühe vastu (52:57). Raduljica kahesele vastas kolmese taga vea teeninud Kitsing kahe punktiga joonelt. Serblaste pallikaotuse karistas teisel pool keerulise viskega ära viimast korda koondise kapteni rolli täitnud Kangur (56.59). Mees blokeeris ka teisel pool vastase pealeviske, millele kõmmutas kolmese otsa Kitsing. Seis oli viigis! Minna üle kuue ja poole minuti (59:59).

Serblaste valesöödule lisas Kitsing veel ühe kaugviske, millele vastas omakorda Jelovac (62:62). Eestlaste rünnak luhtus, Raduljica puterdas aga Nurgeri vastu palli ja taas oli Eesti rünnak. Arbet eksis kolmesel. Teodosic tegi rünnakul teravust ja läks vabaviskejoonele, tabades kahest kaks (62:64). Mõlemad meeskonnad patustasid pallikaotustega.

Eesti rünnakul tõi kaks punkti Kullamäe (64:64). Rauno Nurger blokeeris vasteste viske, kuid Kitsing eksis lähiviskel. Raduljica jäi korvi all täiesti vabaks ja oli valmis palli korvi suruma, kuid ei kuskilt tuli lendur Jõesaar ja pühkis viske võimsalt minema. Jätkuolukorras tabasid serblased, kuid Kullamäe tõi kaks juurde (66:66).

Teisel pool korjas lauast palli Jõesaar, ent rünnak ebaõnnestus. Raduljica jälle korvi all vaba, kuid pealtpanekumeister Janari Jõesaar pani mehemürakale teisegi võimsa kopa! Rahvas saalis oli riietest välja hüppamas.

Eesti rünnak ja 1:23 minna. Kullamäe tegi teravust, meelitas vea välja aga pani kahest null. Kitsing sai Teodosici päästetud palli ja lihtsad kaks punkti (68:66).Jõesaar oli nagu müür ja ladus kopa ka Teodosicile! Kullamäe risti sööt läks Raiestele otse kätte ja PÕMM! Eesti läks 10 sekundit enne mängu lõppu juhtima 71:68!

Vastased võtsid aja maha. Stevan Jelovacile tegi seejärel kolmese taga vea Kristjan Kitsing ning kaks sekundit enne normaalajalõppu sai serblane minna vabaviskejoonele. Eesti õnneks eksis vastane viimasel viskel, võimsa mängu teinud Kitsing haaras lauapalli ja pidu võis alata! Eesti alistas jälle Serbia! Kanguri, Taltsi ja Arbeti viimases mängus rahvusmeeskonnas. Mis saaks olla magusam!?

Meie parimatena kogusid võrdselt 18 punkti Kitsing ja Kullamäe.Rauno Nurger lisas 9. Kanguri arvele 4 punkti, üks sööt, 3 lauapalli ja otsustaval hetkel pandud blokk. Arbeti kontosse jäi üks punkt ja kolm resultaltiivset söötu ning Talts kogus 4 punkti, 5 lauapalli ja 1 söödu.

Vastaste parimana viskas Stevan Jelovac 19 punkti, Milos Teodosici arvele kogunes lõpuks 16 silma.

L-alagrupis viimasel ehk 6. kohal asuval Eestil on nüüd kirjas 3 võitu ja 8 kaotust. Serbial on 6 võitu ja 5 kaotust, mis annab neile hetkel 3. koha. Eesti koondis lõpetab 2019. aasta MM-valiksarja pühapäeval, 24. veebruaril vabariigi aastapäeval, kui võõrsil minnakse vastamisi alagrupis 4. kohal asuva Gruusiaga. Koondisekarjääri lõpetanud Arbetit, Kangurit ja Taltsi asendavad Tbilisis Indrek Kajupank, Erik Keedus ja Saimon Sutt.

Naiste koondis: Eesti vs Iirimaa