Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Henri Drell tegi Eesti koondise särgis igati viisaka debüüdi. Foto: Hendrik Osula.

Koondisedebüüdi teinud Henri Drell: järgmine kord käsi enam nii palju ei värise

22.02.2019

Eesti korvpallikoondis teenis neljapäeval suurepärase võidu, kui MM-valikmängus alistati 71:70Serbia esindus. Kui kolm meie veterani Kristjan Kangur, Janar Talts ja Gregor Arbet lõpetasid sellisel positiivsel noodil, siis tulevikumees Henri Drell tegi oma debüüdi.

18-aastane ja selgelt pikem kui 2-meetrine tagamees tunnistas Korvpall24.ee portaalile mängu kommenteerides, et platsile minnes oli tal vibra sees, aga pabin läks üle ja emotsioon oli vägev: “Alguses ikka oli (närv sees), nägid ise ka seda. Lõpus juba sain liikuma. Mängu käigus läks see üle, kui jooksin paar korda edasi-tagasi ja sain mõned visked. Esimene vise tuli nagu ta tuli, aga kiirelt tuli teine ka ja polnud häda midagi.”

 

Drell oli silmnähtavalt kogu mängu jooksul aktiivne ka pingil ergutajana ning kiitis väga kogu kohtumise jooksul üleval olnud emotsiooni: “Kindlasti minu karjääri üks ägedamaid mänge. Ei oska kirjeldada seda emotsiooni, see on ikka midagi erilist. Hea meel, et publik oli saalis. Muidugi ma pean pingi peal (elav olema) – olen ju kõige noorem ja pean emotsiooni üles tõmbama. See on praegu veel minu töö.”

 

Üheksa minutiga 4 punkti, 2 vaheltlõiget ja ühe korvisöödu kirja saanud Drell oli seda meelt, et tegemist oli tema senises karjääris ka ilmselt tugevaima vastasvõistkonnaga, kellega ta ametlikult kohtunud: “Kehade poolest oli (Serbia) kvaliteeti ikka tunda, aga täna nad oma mängu käima ei saanud.”

 

Edasi vaadates nõustus noormees koondise peatreeneri Tiit Sokuga, et nüüd on debüüt tehtud ja edasi tuleb endal kõvasti tööd rügada, et tulevikus olla ja jäädagi koondiseringi. Konkreetselt 24. veebruaril peetava Gruusia mängu kohta sõnas Drell: “Loodan jälle sellist show’d saada, nagu täna tegime. Aga ma arvan, et siis käsi enam nii palju ei värise.”

Sulge

Ülekanded