Elme Metall Ramirent Škoda Alexela OlyBet Spalding G4S REFLEKS
Eesti koondis alistas Gruusia. Foto: Fiba.com

Ilus kingitus Eestile! Rahvuskoondis lõpetas MM-valiktsükli võõrsil võiduga Gruusia üle!

24.02.2019

Eesti korvpallikoondis võitis viimases 2019.aasta MM-valikmängus võõrsil Gruusia numbritega 84:77.

Gruusia korvialusega hädas olnud Eesti jäi avaveerandi järel 21:26 kaotusseisu. Suuresti kärises vahe sisse rumalate pallikaotuste ja vigade tõttu. Gruusia skoori eest hoolitsesid kolm mees: Shermadini, Sanadze ja McFadden.

Teine veerand algas võitluslikult ja Eesti kallutas mängu enda kasuks. Neli minutit enne poolaega viis Eerik Keedus kiirrünnakust meie mehed ette 39:38. Grusiinide poolelt oli vahepeal punktiarve avanud ka eestlstele tuttav George Tsintsadze. Initsiatiiv hakkas sinisärkide kätte langema. Kajupanga kaugivise viis Eesti ette 42:38. Veerandi lõpus läks kuumaks ka Kristian Kullamäe, kelle kahele kiirele korvile andis lisa veel Martin Paasoja kiirrünnak ja vahe oli juba 9 punkti (48:39). Grusiinid vastasid kahesega ja poolaja viimane rünnak jäi Eestile (41:48). Kajupank ei tabanud ja Treier tegi lauast palli haaranud vastasele vea. Berishvili pani joonelt kahest ühe (48:42). Kitsingult pikaks pausiks meie parimana 10 punkti. Käe said juba esimese kahe veerandiga valgeks kõik 10 eestlast.

Gruusia tuli riietusruumist paremini mängu tagasi ja asus viis ja pool minutit enne neljandiku lõppu juhtima 54:52. Veerandi teine pool kulges punkt-punktis ja otsustavale mänguperioodile mindi väljakuperemeeste 62:60 eduseisus.

Paasoja teenis seitse minutit enne normaalaja lõppu enda viienda vea ja langes pingile. Seis püsis tasavägine. Kitsingu kaugvise viis Eesti ette 71:69. Minna jäi kuus minutit. Kajupanga tabava vabaviske ja Shermadini kahese järel oli meie eduseis minimaalne - 72:71. Kullamäe läbimurde peatasid grusiinid veaga. 19-aastane mängumees tabas joonelt eksimatult (74:71). Lõpuvileni jäi pisut alla viie minuti.

Tsintsadze keskpositsioonivise vähendas vahe taas ühele (74:73) ja lisaks sundis ta kaitses eestlased eksima. Mõnede luhtunud rünnakute järel tegi Keedus McFaddeni vastu ebasportliku vea (74:75). Drell kaotas eestlaste rünnakul palli, kuid samaga vastasid grusiinid. Kullamäe kolmene ei tabanud, McFadden eksis korvi alt. Teisel pool tabas vabalt kohalt kolmese Drell (77:75). McFadden viigistas vabavisetest (77:77). Kitsing eksis kolmesel, kuid Gruusia ei saanud omakorda rünnakuaja jooksul viskele. Mängida jäi 55 sekundit. Pärast minutilist mõtteaega leidis Kitsing korvi alt Keeduse, kes tabas koos veaga ja realiseeris ka vabaviske (80:77). Kellale jäi veel 38 sekundit. Kodumeeskond  lõpetas rünnaku ässaga kolmese tagant. Viga uuesti Keedusele, kes tabas kahest kaks. Grusiinid ei suutnud ka järgmisel rünnakul punktilisa tuua ja lõppskoori 84:77 vormistas vabaviskejoonelt Kitsing.

Eesti parimana tõi Kristian Kullamäe 18 punkti, 4 lauapalli, 5 resultatiivset söötu ja 2 vaheltlõiget. Kolm kaugviset tabanud Kristjan Kitsing kogus 15 punkti, 8 lauapalli ja 2 söötu. Alles enda teist rahvuskoondise mängu pidanud Henri Drelli arvele jäi 14 punkti.

Vastaste poolelt tõi tervelt kolm meest üle 20 punkti: Giorgi Shermadini 22 punkti ja 15 lauapalli, Duda Sanadze 21 punkti ja Thaddus McFadden 20 silma.

Eesti lõpetas 2019. aasta maailmameistrivõistluste valikturniiri L-alagrupis 4 võidu ja 8 kaotusega kuuendal kohal. Finaallturniirile pääsesid grupist Kreeka, Iisrael ja Serbia.