Ramirent Elme Metall Škoda PAF Alexela Spalding G4S REFLEKS
Peasponsor
Eesti koondis. Foto: Karli Saul

Lisaks Eestile taotleb 2021. aasta EM-i korraldusõigust veel kuus riiki

25.03.2019

Rahvusvahelise Korvpalliliidu (FIBA) Euroopa osakond andis täna teada, et 2021. aasta Euroopa meistrivõistluste korraldusõiguse saamiseks esitas taotluse seitse alaliitu.  

Lisaks Eestile esitasid ametliku pakkumise Tšehhi, Saksamaa, Gruusia, Ungari, Itaalia ja Sloveenia.

 

Kuna ükski taotluse esitanud alaliit ei soovi tervet turniiri üksinda korraldada, kinnitas FIBA, et EM-i alagrupifaas saab toimuma neljas eri riigis (iga alagrupp eraldi riigis, toim.), kellest üks saab õiguse ka finaalturniiri läbiviimiseks. 

 

Varasemalt on mitme erineva võõrustajaga Euroopa meistrivõistluste turniire korraldatud kahe korral: aastal 2015 (Horvaatia, Saksamaa, Prantsusmaa ja Läti) ja 2017 (Iisrael, Soome, Rumeenia ja Türgi).

 

Kokku tundis 2021. aasta EM-i korraldusõiguse taotlemise vastu täiendavat huvi tervelt 13 riiki.

 

FIBA Euroopa tegevdirektor Kamil Novak sõnas: „Nii paljude alaliitude tahe Eurobasketi turniiri korraldada näitab, et võistluse maine on jätkuvalt tugev – kui mitte tugevam kui eales varem. Oleme kindlad, et leiame kandidaatide seast ideaalsed võõrustajad nagu ka varasematel aastatel.“

 

Lõplik otsus langetatakse FIBA Euroopa juhatuses käesoleva aasta juulis. Enne seda hinnatakse kõikide taotluse esitanud riikide võistlusareene ja infrastruktuure.

 

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Korvpall100!