Ramirent Elme Metall Škoda PAF Alexela Spalding G4S REFLEKS
Peasponsor
Foto: Reigo Kimmel.

Eesti 3x3 koondis lendas Serbiasse FIBA 3x3 Challengerile

23.05.2019

Täna varahommikul lendas “Tallinn / Ballzy” nimeline võistkond Serbiasse, kus juba homme kell 18:30 kohtutakse FIBA 3x3 Novi Sad Challenger turniiri A-alagrupi avamängus valitseva ning mitmekordse maailmameisti ja eelmise aasta 3x3 korvpalli Euroopa meistri Serbia “Novi Sad” võistkonnaga. Tallinn / Ballzy võistkonnas mängivad Sander Viilup, Egert Haller, Rannar Raap ja Renato Lindmets.

Eesti teine alagrupivastane on tugev Venemaa 3x3 võistkond Sosnovy Bor Cop Rosatom, kus mängivad ka Tallinn Openi turniiri võitnud Nikolay Shangichev ning Alexander Zakharov, kes on käinud nii Eesti 3x3 turniiridel kui ka näidanud oma oskuseid ka 1x1 turniiril Serbias, kus kaugvisete toel alistas ta Kiur Akenpärgi.

 

“Favoriidid me ei ole, kuid vastaste elu me lihtsaks ei tee," ütles võistkonnaga kaasa lennanud Eesti 3x3 peatreener Siim Raudla, kes juba järgmisel teisipäeval, 28. mail kell 13:00 Ballzy showroomis toimuval 3x3 koondiste pressikonverentsil räägib pikemalt selle aasta Eesti 3x3 koondiste valikutest.

 

“Challenger on FIBA reitingutabelis sama kõrgel kohal kui FIBA 3x3 MM, mida näitab ka sellel osalevate mängijate nimekiri," ütles Eesti Korvpalliliidu 3x3 valdkonna juht Reigo Kimmel, kelle sõnul oleks tore kui Eesti võistkond suudaks vastaseid üllatada ja play-offi edasi pääseda. “Maailma parimat 3x3 korvpallitiimi me nende koduväljakul ilmselt alagrupis ei alista, kuid ehk on lootust Venemaa vastu, et alagrupist edasi pääseda,"  hindas Kimmel, kelle sõnul saavad kõik Eesti korvpallihuvilised vaadata Serbias toimuvad mänge otseülekandes aadressilt: https://worldtour.fiba3x3.com/2019/challengers/novi-sad

 

Turniiri 2 parimat pääsevad edasi FIBA 3x3 maailmaturnee etapile juuli alguses Mexico Citys ning teenivad vastavalt 15 000 ja 10 000 eurot, kolmas ja neljas koht peavad leppima 5000 ja 2000 euroga.

Sulge

Ülekanded