Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Märt Kermon teenis eliittreeneri kutsetunnistuse. Foto: EOK.

Märt Kermonist sai kõrgeima kategooria treener!

17.06.2019

Eesti Olümpiakomitee (EOK) president Urmas Sõõrumaa andis täna kolmele teenekale treenerile üle eliittreeneri kutsetunnistuse. Kõrgeima ehk kaheksanda kategooria tunnistuse sai teiste seas ka kogenud korvpallitreener Märt Kermon. Lisaks talle said tunnustuse osaliseks ujumistreener ja võrkpallitreener Peeter Vahtra.

Märt Kermon on juhendanud nii Eesti noorte-, juuniorite kui meeste korvpallikoondist ning juhtinud Eesti Korvpalliliitu (peasekretär aastatel 1997-2001). „See kutsetunnistus näitab, et meie tehtud töö on oluline, aga ega see töö pooleli jää! Selline tunnustus on meeldiv,“ sõnas Kermon. 

 

EOK presidendi Urmas Sõõrumaa sõnul on treenerid oma õpilastele eeskujud ning tal on hea meel, et Eestis on kolm uut kõrgeima kategooria treenerit.

 

„Tihtipeale on treenerid lastele kui teised lapsevanemad, kes jagavad lisaks sportlikele teadmistele õpetussõnu ka teistest valdkondadest. Tänu teile on Eestis palju spordipoisse- ja tüdrukuid, kelle silmad säravad. Soovin teile palju jõudu ja jaksu noorte annete väljatoomisel!“

 

Kokku on EOK treenerite komisjon andnud kaheksanda kutsetaseme nüüdseks viiele Eesti treenerile – lisaks eelmainitutele on kõrgeima kategooria treenerid Matti Killing (sõudmine) ja Rein Ottoson (purjetamine). 15-aastasel perioodil 2004-2019 on Eestis välja antud 13203 treenerikutsetunnistust, tänase seisuga on kehtivad neist 3401.

 

Sulge

Ülekanded