Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Martin Dorbek. Foto: fiba.com

Martin Dorbek: väga suur pettumus oleks ühegi võiduta koju minna, nüüd on lihtsalt pettumus

20.06.2019

Eesti 3x3 korvpalli rahvuskoondis lõpetas Amsterdamis peetava maailmameistrivõistluste finaalturniiri 16:15 võiduga Venemaa üle. Kolme kaotuse kõrval ühe võidu teeninud Eesti kohamängudele ei jõudnud.

Venelaste vastu võiduviske tabanud Martin Dorbek oli vahetult pärast viimase kohtumise lõppu silmnähtavalt löödud „Väga suur pettumus oleks olnud, kui me oleks ühegi võiduta koju läinud. Nüüd on lihtsalt pettumus,“ sõnas Dorbek, kelle hinnangul oli suurim murekoht liigne vigade arv. „Kui mäng käib kümme minutit või 21 punktini, siis võivadki üleliigsed vead ja sellest tulenevad vastaste vabavisked otsustavaks saada. Meil olid kõikides mängudes vead täis.“

 

Omajagu kogunes eestlastel ka rumalaid tehnilisi ja ebasportlike eksimusi. Dorbeku hinnangul saab meeskond nendest vigadest vaid õppida. „Enim õpetab kogemus siis, kui on kõige rohkem kaalul. Usun, et mehed said aru, mis kaalul oli ja said siit kogemuse, kuidas mingites olukordades käituda. Rasketes olukordades tuleb suuta end kontrollida.“

 

Tagamängija tunnistas, et rolli mängib ka meeskonna 3x3 korvpalli mängupraktika. „Meie mängime kõik saalikorvpalli, aga paljud võistkonnad seevastu aasta läbi 3x3 formaati. Minu jaoks on tegemist kolmandate maailmameistrivõistlustega ja ma ei tulnud siia enam kogemusi hankima vaid võitma. Kahjuks ei tulnud dokumentaalfilmiks väga ilusat lõppu,“ kommenteeris Dorbek.

 

Kas võit Venemaa üle pakkus ka väikese lohutuse? „Venemaad on alati hea võita. Kahju muidugi, et midagi kaalul polnud,“ lõpetas eestlane.

 

Kolme kaotuse kõrval ühe võidu teeninud Eesti kohamängudele ei jõudnud. B-alagrupis lõpetati Venemaa ees neljandal kohal. Veerandfinaalidesse pääsesid alagrupi kaks esimest, Ukraina ja Puerto Rico. 

 

Tabeliseis

 

 

Sulge

Ülekanded