Elme Metall Ramirent Škoda Alexela OlyBet Spalding G4S REFLEKS
Eesti noormeeste u18 koondis. Foto Jana Laigo.

Nordic CS: eestlased teenisid turniiri avapäeval kaks võitu

28.06.2019

27. juunist kuni 1.juunini toimub Soomes, Kisakallios iga-aastane noorte korvpalliturniir Nordic Champinship. Võistluse avapäeval olid võidukad Eesti U16 ja U18 noormeeste koondised.

U16 noormehed tegid rootslastega sotid selgeks juba esimese veerandajaga - Rauno Pehka hoolealused võitsid neljandiku 34:13 ja ohtlikult lähedale vastaseid enam ei lastudki. Mäng võideti tulemusega 80:68. Paremat viskekindlust näidanud eestlaste parimana kogus Henri Veesaar 21 punkti ja 7 lauapalli. Kaspar Sepp lisas 13 silma ja 13 lauapalliga vägeva kaksikduubli. Rootslaste poolelt kerkisid parimateks võrdselt 13 silma kogunud Melker Delryd ja Noel Elzer.

U18 poiste koondis ei jätnud samuti Rootsi eakaaslastele mingit võimalust. Avaveerandi 19:13 võitnud eestlased suurendasid poolajaks vahe 11-punktiliseks - 36:26 ja võitsid kogu kohtumise lõpuks 77:55. Eestlaste ülemvõim avaldus ka statistikas - lauavõitlus võideti 58:49, korvisööte jagati 21 vastaste seitsme vastu ning visketabavus oli 33%, vastastel 28. Joonas Riismaa tõi eestlaste parimana 12 punkti, 4 lauapalli ja 4 korvisöötu. Kaspar Lootus lisas 11 silma ja 5 lauapalli ning Markus Ilveri arvele kogunes 10 punkti ja 8 lauapalli. Rootsi resultatiivseim oli Alar Brzezinzki 15 punkti ja 5 lauapalliga.

U16 tüdrukud jäid rootslannadele alla napilt, 49:52. Avaveerandi 10:8 võitnud eestlannad suurendasid poolajaks vahe 30:18 peale. Kolmandal mänguperioodil tulid aga vastased mängu tagasi ja otsustavale neljandikule mindi Eesti minimaalses 37:36 eduseisus. Rootsi neiud näitasid kohtumise lõpus paremat minekut ja teenisid napi võidu.

Eesti koondise parim oli Maarja Grünmann, kes tegi 14 punkti ja 12 lauapalliga kaksikduubil. Teda toetas samuti kaksikduubli teinud Anete-Elisabeth Adler 10 silma ja 15 lauapalliga. Rootslannade poolelt kerkis parimaks Tilda Sjökvist 11 punktiga.

Eesti U18 neidude mäng paraku Rootsile konkurentsi ei pakkunud ning vastu tuli võtta kindel 45-punktiline 32:77 kaotus. Eesti resultatiivseimana tõid Anna Gret Asi ning Ivetta Elizaveta Okuneva viis silma. Kohtumise parimana viskas rootslanna Matilda Ekh 19 punkti, neli lauapalli ja kolm resultatiivset söötu.

Täna tuleb Eesti noortekoondistel vastamisi minna Taani eakaaslastega.