Ramirent Elme Metall Škoda PAF Alexela Spalding G4S REFLEKS
Peasponsor
Ron Arnar Pehka. Foto: Siim Semiskar.

Vägev! Ron Arnar Pehka karjäär jätkub USA ülikoolis!

01.07.2019

Eesti korvpallurite arv ookeani taga USA ülikoolides suureneb uuel hooajal veelgi, kui mullu Eesti meistriliiga hõbemedaliga lõpetanud Tallinna Kalev/TLÜ tagamees Ron Arnar Pehka hakkab esindama NAIA* teises divisjonis pallivat Trinity International University meeskonda.

“Ma eelmisel suvel üritasin väga tõsiselt USA-sse pääseda, aga ei õnnestunud. Mu videod jäid sinna ringlema ning Trinity kooli peatreener, kunagi Eestiski mänginud Todd Abernethy (esindas aastatel 2009-11 Tartu Ülikool/Rocki – toim.), nägi neid hooaja sees. Talle meeldis, mis ta nägi ja tahtis mind sinna ülikooli,” meenutas 20-aastane ja 188 cm pikkune mängujuht otsustavaid sündmusi Korvpall24.ee portaalile.

 

Praeguseks hetkeks on Abernethy liikunud järgmiste väljakutsete suunas ning Trinity International University korvpallimeeskonda juhendab mees nimega Greg Miller. “Loomulikult oli oluline roll ka agent Reed Nopponenil, kes saatis mu videoid õigetesse kohtadesse,” lisas Pehka.

Kui üle-eelmisel hooajal G4S Noorteliiga tiimis oli Pehka noortemeeskonna kindel liider ja kogus kõrgliigas keskmiselt 28,7 minutiga 14,9 punkti, 3,8 resultatiivset söötu, 2,6 lauapalli ja 1,5 vaheltlõiget, siis mullu Tallinna Kalev/TLÜ-s oli tema mänguaeg kõikuv ja numbrid oluliselt kehvemad. Eesti-Läti liigas tõi ta keskmiselt 14,7 minutiga 4,4 punkti, 1,3 lauapalli ja ühe korvisöödu mängus.

 

“Eks elu on naljakas. Kui midagi väga-väga tahad, siis sa seda ei saa, aga kui oled juba käega löönud, siis tulevad võimalused ise ette. Hooaeg käis mul tõesti üles-alla, aga see ei tähenda, et kõik uksed kinni läheksid. Ühe hooaja põhjal ei tehta neid otsuseid,” rõõmustas noormees.

 

Loe edasi Korvpall24 portaalist! 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Korvpall100!