Ramirent Elme Metall Škoda Alexela Spalding G4S REFLEKS
Eesti U16 koondis. Foto: Jana Laigo.

Noormeeste rahvuskoondised lõpetasid Põhjamaade meistrivõistlused võidukalt

01.07.2019

Soomes Kisakallios peetava Põhjamaade meistrivõistluste (Nordic Championship) turniiri lõpetasid Eesti noormeeste U16 ja U18 koondised võidukalt, kuid alistasid viimastes mängudes Norra eakaaslased.

U18 noormehed tegid norrakatega sotid selgeks juba esimesel veerandil, mis võideti 26:9. Terve ülejäänud kohtumise domineerinud eestlased võitsid kohtumise lõpuks 35 punktiga – 98:63.

Seitse kaugviset tabanud Markus Ilver hiilgas eestlaste poolelt 33 punktiga. Kasper Suurorg lisas 16 ning Georg Allemann ja Kaspar Kitsing kumbki 9 silma. Viimase kontosse kanti veel 10 lauapalli ja 8 resultatiivset söötu. Norra suurimad korvikütid olid Jarl Vetle Paulsen 12 ja Jonas Kessler 10 silmaga.

Rauno Pehka juhendatav U16 koondis kaotas avaveerandi 15:21, kuid rebis poolajaks ette 38:33. Kolmanda veerandi lõpuks suurendasid eestlased vahe 59:47 peale ja kogu kohtumine võidetei lõpuks 23 punktiga – 80:57.

Erki Pärnapuu ja Kardo Kilk olid Eesti parimad vastavalt 16 ja 15 silmaga. Kaspar Sepp lisas 12 punkti ja 15 lauapalliga kaksikduubli ning Robert Tiger Koit lisas 8 punkti. Norra poolelt kogus Christoffer Lorentzen-Tungland 10 punkti.

Eesti U18 noormeeste koondis lõpetas Põhjamaade meistrivõistluste turniiri nelja võidu ja ühe kaotusega Soome järel teisel kohal. U16 poisid said kirja kolm võitu ja kaks kaotust ning lõpetasid samuti teisel kohal, täiseduga võidutsenud Taani järel.