Elme Metall Ramirent Škoda Alexela OlyBet Spalding G4S REFLEKS
Eesti U18 naiskond. Foto: Fiba.com.

U18 naiskond purustas Euroopa meistrivõistlustel Kosovo

07.07.2019

Eesti tütarlaste U18 rahvuskoondis mängib Põhja-Makedoonia pealinnas Skopjes toimuval Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril. Laupäeva õhtul alistati teises alagrupimängus mäekõrguselt Kosovo tulemusega 100:35.

Avaveerandi 18:13 võitnud eestlannad tegid suure vahe sisse teisel mänguperioodil, kui viskasid 43 punkti vastaste 4 vastu. Sellega oli suuresti mäng tehtud ja teisel poolajal said Pierre Bressanti hoolealused mängu lihtsalt nautida. Viimasel kahel veerandil suurendati vahet veelgi ja lõpuks teeniti suisa 65-punktiline võit.

Eesti oli parem igas elemendis - meie neiud tabasid väljakult viskeid 43%-lise täpsusega (41/96), Kosovol olid vastavad numbrid 26% ja 14/54. Lauavõitluses jäädi peale 62:37 ja pallikaotusi tehti 12 Kosovo 34 vastu.

Anna Gret Asi tõi Eestile 16 punkti, 4 lauapalli ja 2 korvisöötu. Maria Gontšarova ja Kadri-Ketter Kont lisasid kumbki 13 punkti ning Anete Elisabeth Adler ja Helerin Kass panustasid 10 silma. Gontšarova kogus ka 10 lauapalli. Kosovo parimana viskas Dea Pushkolli 10 punkti.

Eestil on A-alagrupis kirjas üks võit ja üks kaotus. Pühapäeval minnakse vastamisi seni mõlemad kohtumised võitnud Sloveeniaga. Kell 17:30 algavat mängu näeb otseülekandes SIIT!