Ramirent Elme Metall Škoda PAF Alexela Spalding G4S REFLEKS
Mark Andreas Jaakson. Foto: Siim Semiskar.

U20 EM: Eesti purustas Armeenia, täna otsustav alagrupimäng Gruusiaga

17.07.2019

Eesti noormeeste U20 koondis teenis Portugalis Matosinhosel toimuval Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni finaalturniiril suure võidu, kui teisipäeval alistati Armeenia numbritega 99:41.

Eestlased tegid vastastega sotid selgeks sisuliselt juba esimesesl veerandil, mis võideti 29:9. Ka järgnevad mänguperioodid võideti kindlalt ja tabelisse teeniti ühe kaotuse kõrvale kolmas võit. Suureks komistuskiviks said armeenlastele pallikaotused, mida kogunes tervelt 31 Eesti 10 vastu.

Aivar Kuusmaa hoolealustest jõudis kahekohalise punktisummani koguni kaheksa mängijat: Mark-Andreas Jaakson 15, Sten Saaremäel ja Kirill Koršunov 14, Hendry Engelbrecht, Hugo Erkmaa, Gregor Ilves ja Mikk Jurkatamm 11 ning Märt Rosenthal 10 punktiga. Matthias Tass, Kristian Kullamäe ja Robin Kivi Armeenia vastu väljakul ei käinud. Gruusia resultatiivseim oli Georgi Podkolzin 14 punktiga.

Eesti asetseb hetkel 3 võidu ja ühe kaotusega kolmandal kohal, sama palju võite on kogunud Holland. Otsustavaks saavad tänased mängud, kui Eesti läheb kell 20:15 vastamisi seni kaotuseta Gruusiaga. Sealjuures tuleb veerandfinaali pääsemiseks grusiine alistada vähemalt 20 punktiga.