Ramirent Elme Metall Škoda PAF Alexela Spalding G4S REFLEKS
Peasponsor
Merike Anderson | Foto: EKL

Merike Andersoni karjäär jätkub Saksamaal

06.08.2019

Eesti naiste rahvuskoondise pikaaegne tagamängija Merike Anderson, kes võitis OSK-i naiskonna rivistuses veteranide maailmameistrivõistluste kuldmedali, jätkab profkarjääri Saksamaa kõrgliigas palliva Kelterni klubiga. 

Kuus aastat järjest Belgia meistriks kroonitud Anderson pallis veel eelmisel hooajal Castors Braine’i koosseisus naiste Euroliigas. Tuleval hooajal astub ta küll sammukese tagasi, kuid pallib koos Kelterniga tugevuselt teises eurosarjas Eurocup.

 

“Belgias teised võistkonnad tahtsid [mind], aga ma lükkasin hooaja lõpus kõik tagasi. Sellest Belgiast on… olen nii kaua aega seal olnud, tahtsin midagi uut ja põnevat nii enda kui sportlikust huvist,” rääkis Anderson ERR-i spordiportaali vahendusel.

 

“Kaks nädalat tagasi sai treeneriga jutustatud, tema näeb mind ikkagi pigem sellise vaimse emana, et hoiaksin neid noori ohjes, annaksin õpetussõnu. Oleneb vormist, võin mängida üks mäng 10 ja järgmine mäng 30 minutit,” lisas Anderson uue hooaja väljavaadete kohta.

Kelterni naiskonnas pidi uuel hooajal pallima ka teine meie koondislane Mailis Pokk, kes aga raske põlvevigastuse tõttu peab suure osa hooajast platsi kõrval olema.

 

Hiljuti tuli ka uudis, et Saksamaa kõrgliigasse siirdub meie noorema generatsiooni tagamängija Janne Pulk, kes otse gümnaasiumi lõpetamise järel suutis teenida endale korraliku profilepingu Hannoveri naiskonnas.

 

Loe pikemat usutlust Andersoniga ERR-i spordiportaalist…

Sulge

Ülekanded