Merike Andersonil üks karikas riiulis

Andersonile oodatult karikas, Sokman teel regiooni finaali

05.04.2015

Eesti parim naiskorvpallur Merike Anderson ja tema koduklubi Royal Castors Braine võitsid Belgia karikavõistluste finaalis ülikindlalt 96:59 Kangoroes Boomi.

Anderson panustas Braine'i võitu kolme punktiga, lisaks kuus lauapalli. Andersonil on veidi probleeme põlvedega (nagu ikka), samuti on ta väidetavalt kaotanud hääle... Kuid otsustavateks mängudeks on tartlanna usutavasti taas rivis ja täisjõus.

Muide, eestlanna koduklubi võitis Belgia karikavõistlused ka eelmisel aastal. Peagi alustab Braine ka Belgia liiga poolfinaalseeriat. 8. aprillil võõrustatakse kodus Sint Katelijne’i (põhit. 4), kordusmäng on 12. aprillil võõrsil. Teises paaris kohtuvad Waregem ja Belfius Namur, turniiri kolmas ja neljas.

Saksamaal, II Bundesliga lõuna regiooni playoffis on Liisi Sokmani Bamberg 1-0 eduseisus Würzburgi vastu. Avamäng kodus 61:44, Sokmanilt 17 minutiga 9p+4lp+1rs (visked 7/3). Teine mäng peetakse võõrsil 8. aprillil.

Koha regiooni finaalis on endale taganud juba Keltern, kes mängudega 2-0 võitis Heidelbergi. Põhja regioonis on Osnabrück 2-0 välja lülitanud Ospladeni, teises paaris juhib Veilchen Wolfenbuetteli vastu 1-0.

Leedus, kus Ele-Riin Tammiku koduklubi Kaunase Hoptrans-Sirenos kaotas südis heitluses veerandfinaalis Kaunase Aistes-LSU-le 1-2, on jõutud finaalideni kahe tugevaima osavõtul. Esimeses finaalis alistas Utena Marijampole Suduva 71:60 (Egle Sulciute 26 p).

*       *       *

Läti liiga finaalseeria Riia TTT ja SK Cesise vahel algab 8. aprillil. Meistriks saab kolme võiduga.

Eesti meistrivõistluste finaalseeria 1182 Tallinna ja Tallinna Ülikooli vahel algab aga alles 17. aprillil. Siingi vajab meister kolme võitu. Mullu väljas ülipõnevast seeriast 3-2 võitjana TLÜ.