Ramirent Elme Metall Škoda Alexela Spalding G4S REFLEKS
Rauno Pehka. Foto: Fiba.com

U16 EM: kaotus Iisraelile pani eestlased raskesse seisu

15.08.2019

Itaalias Udines peetaval U16 vanuseklassi A-divisjoni Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril kaotas Eesti 9.-16. koha mängus Iisraelile 53:83.

Avaveerandi järel oli seis 19:19 viigis, kuid teine mänguperiood kuulus juba täielikult Iisraelile ja eestlased läksid pikale poolajapausile vastu 17-punktilises kaotusseisus (28:45). Vastased dikteerisid ka mängu teist poolaega ja eestlased kaotasid lõpuks 30 punktiga.

Eesti parimana kogus Kardo Kilk 14 silma. Kapsar Kuusmaa lisas 9, Ken-Martti Reinart 8 ja Henri Veesaar 6 punkti. Viie punkti kõrvale 11 laupalli korjanud Kaspar Sepp oli mängu parim lauavõitleja. Iisraeli parim oli USA päritolu tagamängija Emanuel Sharp, kes viskas üleplatsimehena 27 punkti.

Seni kõik viis kohtumist kaotanud Eesti mängib edasi kohtadele 13.-16. Kuna turniiri kolm viimast meeskonda langevad järgmiseks aastaks aste madalamale B-divisjoni, peab Eesti A-divisjoni koha säilitamiseks võitma mõlemad allesjäänud kohtumised. Reedel kell 17:30  kohtutakse  Lätiga.