Ramirent Elme Metall Škoda Alexela Spalding G4S REFLEKS

Tuline kahju! U18 vanuseklassi 3x3 koondis kaotas EM-i veerandfinaalis viimase sekundi viskest Leedule

08.09.2019

Gruusias Tbilisis toimuvatel U18 vanuseklassi 3x3 korvpalli Euroopa meistrivõistlustel jäi Eesti koondise laeks veerandfinaal, kus tuli alla vanduda Leedule 14:15.

Alagrupiturniiril võidu ja kaotuse teeninud eestlased mängisid veerandfinaalis Leeduga võrdselt ja kohtumise teises pooles haarasid paariks minutiks isegi initsiatiivi, minnes ette 12:10. Paraku sai saatuslikuks vastaste Gabrielius Čelka tabav lähivise kohtumise viimasel sekundil, mis tõi tabloole leedukate 15:14 võidunumbrid.

Ralf Küttis tõi eestlaste parimana 6 punkti, Marcus Neiland ja Kasper Suurorg lisasid 3 ja Georg Allemann 2 silma. Leedukate parim oli võiduviske tabanud Čelka 7 silmaga.

Leedu saab endale vastase paarist Serbia-Ukraina. Veerandfinaalides kohtuvad veel Iisrael ja Itaalia ning Prantsusmaa ja Venemaa.