Ramirent Elme Metall Škoda PAF Alexela Spalding G4S REFLEKS
Luis Scola on tänavusel MM-il hoos. Foto: FIBA.com

Korvpalli MM: Argentina lülitas Serbia mängust välja, Hispaania teenis kohustusliku võidu Poola üle

11.09.2019

Hiinas toimuval FIBA korvpalli maailmameistrivõistluste  finaalturniiril mängiti teisipäeval esimesed veerandfinaalid, kui Argentina alistas Serbia 97:87 ja Hispaania oli üle Poolast numbritega 90:78.

Argentina võitis kohtumise avaveerandi kahe punktiga, poolajaks suurendati vahe juba viiele silmale (54:49). Kolmandal mänguperioodil näitas paremat minekut aga Serbia, kes vähendas vahe enne otsustavat veerandit minimaalseks - 67:68. Kohtumise viimane vaatus kuulus jällegi võimsalt mänginud argentiinlastele, kes viskasid 29 punkti serblaste 20 vastu ja pääsesid kümnepunktilise võiduga poolfinaali.

Vanameister Luis Scola tõi Argentina parimana 20 punkti. 18 silma lisas Facundo Campazzo ja 15 punkti sai kirja Patricio Garino. Serbia poolel viskas Bogdan Bogdanovic 21 punkti.

Poolfinaalis tuleb Argentinal mängida USA ja Prantsusmaa paari võitjaga. Nemad mängivad Eesti aja järgi täna algusega kell 14:00.

Hispaania juhtis Poola vastu avapoolaja järel 46:41. Teisel poolajal kerkis hispaanlaste eduseis juba 16-punktiliseks, ent lõpuks võeti 12-punktiline võit.

Ricky Rubio oli Hispaania parim 19 punkti, üheksa resultatiivse söödu ja viie lauapalliga. Willi Hernangomez Geuer lisas 18, Rudy Fernandez 16 ja Juancho Hernagomez 14 silma.  Poolakate resultatiivseim oli A.J. Slaughter 19 punktiga.

Poolfinaalisvastast ootab Hispaania veerandfinaalpaarist Austraalia-Tšehhi, kes mängivad täna Eesti aja järgi kell 16.00.

Kohtumisi näeb otseülekandes TV6 ja TVPlay Sports kanalite vahendusel.