Ramirent Elme Metall Škoda PAF Alexela Spalding G4S REFLEKS
Peasponsor
Janne Pulk. Foto Siim Semiskar

Esimest hooaega välisklubis palliv Janne Pulk: peatreener ootab minult skoorimist

07.11.2019

19-aastasel Eesti naiskonna tagamängijal Janne Pulgal on käsil esimene välishooaeg. Saksamaa kõrgliigaklubis TK Hannover palliv Pulk on hooaega alustanud enesekindlalt ja teeninud peatreeneri usalduse. Basket uuris, kuidas tal piiri taga läheb ja milliste mõtetega läheb ta vastu nädala pärast algavatele EM-valikmängudele.  

Senipeetud seitsmes Bundesliga kohtumises on Pulk teeninud keskmiselt rohkem kui 24 minutit mänguaega ja toonud selle ajaga 11 punkti mängu kohta. Oma parima esituse tegi neiu 71:67 võidumängus Eisvögel Freiburgi vastu, kui kogus 28 minutiga 20 silma. Hannover paikneb hetkel 6 võidu ja ühe kaotusega liigatabeli teisel positsioonil.

 

Kolm kuud iseseisvalt Saksamaal viibinud Pulk tunneb ennast uues keskkonnas hästi. „Alguses hoidsin ikka teistega rohkem distantsi, aga nüüd on see pigem juba kadunud. Olen enam-vähem sisse elanud.“

 

Suurimaks väljakutseks peab aastaid Audentese Spordigümnaasiumi esindusvõistkonnas pallinud tagamängija just uue olukorraga kohanemist ja üksinda hakkamasaamist.

 

Treening- ja elamistingimused on Pulga sõnul Hannoveris korralikud. „Jõusaalis saame käia igal ajal, korvpallisaalis vaid kindlatel aegadel, aga neid on piisavalt. Korter on saalist paari sammu kaugusel ning jõusaalgi asub läheduses.“ Kultuuriruumis noor mängija suuri erinevusi ei taju. Ainult jalgrattaliiklus oli see, mis vajas harjumisaega.

 

„Mängustiil on Saksamaa kõrgliigas väga agressiivne,“ räägib Pulk. „Kogu aeg peab valmis olema – kui kuskil korraks lõdvaks lased, siis kohe ka ära karistatakse. Siinne tase mulle meeldib ja tunnen, et olen sellega hästi harjunud.“

 

Peatreener ootab täpse käega eestlannalt peamiselt skoorimist. „Samas ta mõistab, kui praegu veel punkte nii palju ei tule.“

 

Juba nädala lõpus lendab Pulk Eestisse, et aidata Eesti rahvusnaiskonda EM-valikmängudes võõrsil Šveitsi ja kodusaalis Venemaa vastu. „Isiklikult ootan, et õnnestuksin ja saaksin võistkonna edusse nii palju panustada kui suudan. Rahvuskoondise esindamine on minu jaoks olnud alati väga oluline. Eesti eest mängimine on siiski auasi ja teen seda alati hea meelega.“

 

Enne kodumaale naasmist on eestlannal ees kohtumine Saksamaa kõrgliigas, kui Hannover võõrustab eesoleval laupäeval XCYDE Angelsi naiskonda.

 

Bundesligas mängib veel teinegi eestlanna, kogenud Merike Anderson, kes kuulub käesolevast hooajast Kelterni Rutronik Stars naiskonda. Anderson-Pulk duelli näeb 15. detsembril, kui Hannover sõidab külla Kelternile.

 

Eesti naiste korvpallikoondis alustab 2021. aasta EM-valiksarja juba järgmisel nädalal. Esmalt tuleb 14. novembril võõrsil vastamisi minna Šveitsi naiskonnaga ning kolm päeva  hiljem, 17. novembril võõrustatakse kell 18:30 TalTechi Spordihoones kolmekordset Euroopa meistrit Venemaad.

 

Sulge

Ülekanded