Ramirent Elme Metall Škoda PAF Alexela Spalding G4S REFLEKS
Peasponsor
-Janne Pulk | Foto: Siim Semiskar

Janne Pulk: ma ei taha koondises enam pugeda selle taha, et olen noor

14.11.2019

Sel nädalal uut EM-valiktsüklit alustava Eesti naistekoondise tagaliinis on esmakordselt sellise kaaluga mängudes juhtohjasid üle võtmas 19-aastane mängujuht Janne Pulk. Noor eestlanna on tänavusel hooajal kohe oma debüütaastal välismaal ennast Saksamaa Bundesliga hetke teises klubis Hannoveris pildile mänginud.

“Veidi veider oli välismaalt koondisesse tulla. Ma ei oska seda kirjeldada,” vastas neiu Korvpall24.ee portaali poolt esitatud legendaarsele küsimusele “mis tunne on?” Pulk jätkas: “Keegi küsis, kas ma olen Saksamaal sisse elanud. Nüüd, kui ma siia tulin, siis arvan, et olen sisse elanud küll, sest koju oli juba veider tulla.”

 

“Aga ma ootasin koondisemänge küll,” kinnitas Pulk entusiastlikult ja lisas, et kohanemine võtab veel veidi aega: “Trennis ütlesin paar väljendit inglise keeles. See tuleb nii automaatselt juba. Kindlasti on mõnus vahepeal koju tulla.”

 

Kas hooaja esimesed kuud Saksamaa kõrgliigas on midagi käegakatsutavat juba ka mänguliselt juurde andnud? “Eks mängulugemine ja mingite olukordade lahendamine ikka. Seal käib kõik sõrmenipsuga. Ei saa jääda ootama, et mis nüüd saab, peab kohe reageerima. Kui midagi läheb valesti, tuleb kohe uude olukorda minna. Treenerid saavad muutustest võib-olla rohkem aru kui tavavaataja.”

 

Koondise tagaliinis tuleb Pulgal ilmselt juba nüüd 19-aastasena võtta küllalt oluline roll. Kas neiu on ise selleks valmis? “Teadsin, et see küsimus tuleb,” naeris Pulk. Jätkas eestlanna juba tõsisemalt: “Ma ei taha enam pugeda selle taha, et olen noor. Võib-olla natuke veel saaksin, aga ma ise ei taha nii mõelda, et olen noor ja võin seetõttu veel eksida. Aga liidriroll ja välismaalt tulemine… arvan, et ei ole mõtet selle peale mõelda, sest siis on suurem tõenäosus mingi käkk keerata.”

 

Loe edasi Korvpall24.ee portaalist...

Sulge

Ülekanded