Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Universiaad toimub juuli algul Lõuna-Koreas

Universiaadikoondis loositi üsna huvitavasse alagruppi

13.04.2015

Tänavuses universiaadilinnas Lõuna-Koreas Gwangjus leidis aset pallimängualade võistkondade loosimine alagruppidesse, vahendab Delfi Sport. Eesti sattus ühte alagruppi vaid ühe Vana Maailma koondisega.

Eesti jaoks pakkus sportlikku huvi kindlasti korvpallikoondiste loosimine. Kuna Eesti (tol korral tr Heino Lill ) saavutas 2013. aasta universiaadil Kaasanis kõrge 7. koha, siis saadi ka alagruppide loosimiseks parem asetus.

 

Eesti mängib A-alagrupis, kus tuleb vastamisi minna korraldajamaa Lõuna-Korea, Saksamaa, Hiina, Angoola ja Mosambiigi meeskondadega. Alagrupp ei tohiks olla raskem, kui eelmisel korral, kus kaheksa hulka jõudmisel alistati nii Korea, Saksamaa kui ka Ukraina.

 

B-alagrupis mängivad tiitlikaitsja Venemaa, Kanada, Mehhiko, Rootsi ja Montenegro, C-alagrupis Austraalia, Leedu, Jaapan, Prantsusmaa ja Taiwan ning D-alagrupis Serbia, Brasiilia, USA, Türgi, Tšiili ja Šveits.

 

Viimases ajakirjas Basketball valgustas pisut universiaadikoondise tegemisi Korvpalliliidu peasekretär Keio Kuhi. Küsimusele, kas universiaadikoondise projekt kuulub samuti EM­i ettevalmistuse alla või tegutseb see seltskond paralleelselt, vastas ta:

 

"Universiaadikoondis on täiesti eraldi programm. Kui universiaad 14. juulil lõpeb, siis on neil koondislastel võimalik B-­koondisega liituda ja kontrollmängudes juba Taani vastu mängida."

 

Kuu algul polnud veel teada, kellest saab universiaadikoondise peatreener ja treenerid. Selge oli siiski see, et needsamad treenerid ei ole seotud täiskasvanute koondisega, märkis Kuhi.

 

Suveuniversiaad toimub 3.-14. juulini. Eestist on universiaadile minemas sadakond sportlast neljateistkümnel spordialal.

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

IK 100 - turniir + konverents