Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Kaspar Treier. Foto: Siim Semiskar.

Kuuendat aastat Itaalias palliv Kaspar Treier: keel on mul suus ja inimesed sõbralikud

01.02.2020

Eesti korvpallikoondis alustab 2021. aasta Euroopa meistrivõistluste valiksarja 20. veebruaril võõrsilmänguga Põhja-Makedoonia vastu. Kolm päeva hiljem võetakse Saku Suurhallis vastu kahekordne Euroopa meister Itaalia. Saapamaa esiliigaklubis Ravenna palliv rahvusmeeskonna ääremängija Kaspar Treier on sealse elu-oluga igati harjunud.

20-aastane Treier siirdus Itaaliasse juba 2014. aastal ning on seal end kõvasti tõestanud. Alles möödunud aasta lõpus nimetati mees esiliiga novembrikuu parimaks noormängijaks. Basket uuris, kuidas 204 sentimeetri pikkune eestlane võõra maa kultuuriga harjunud on.

 

Oled nüüdseks Itaalias elanud pea kuus aastat. Itaalia keel on juba puhtalt suus?

 

Itaalia keel on suus, saan asjad aetud ja suhelda vabalt.

 

Milliste itaallaste „veidrustega“ oli sul kõige keerulisem harjuda?

 

Alguses tundus veidike veider see, kuidas kätega vehiti, et midagi teistele inimestele selgitada. Aga midagi väga erinevat tegelikult ei olnud, lihtsalt natuke teistsugused kombed.

 

Mis oli kohe meele järgi? Mis sind Itaalia kultuuri juures paelub?

 

Mulle väga meeldib itaallaste juures see, et nad on väga sõbralikud ja lahked. Inimesed on rõõmsad ja naeratused on suul.

 

Räägi pisut Itaalia tippsportlaste toitumisest. Me kõik ju teame, et saapamaal on au sees ikka pasta ja pitsa..

 

Tippsportlaste toitumine on sarnane nende kommetega. Pitsat ei sööda väga tihti, aga pasta on iga päev laual. Aga valikus on ka erinevaid köögivilju, mereande ja liha - saab mitmekesiselt ja maitsvalt süüa.

 

Kirjelda stereotüüpse itaallase loomust.

 

Stereotüüpset itaallast ei ole olemas. Kui üldistada, siis on sõbralikkus ja hoolimine oma perekonnast oluline igale itaallasele.

 

Millised on sealsed korvpallifännid? Tuntakse sind tänavapeal ära ja tullakse palju ligi?

 

Korvpallifännid on väga kirglikud. Mängu ajal lauldakse kõvasti ja nende toetust saab ka platsil kuulda. Tänaval tuntakse ära küll, mõned julgemad teevad paar lauset juttu, tunnustavad.

 

Eesti meeste korvpallikoondis kohtub 2021. aasta EM-valiksarja esimeses kodumängus just Itaaliaga. On see sinu jaoks kuidagi erilise tähendusega mäng ?

 

Kindlasti on huvitav Itaalia vastu mängida. Mängida meeste vastu keda tunnen. Aga erilist tähendust sellel mängul minu jaoks ei ole, kõik mängud on erilised.

 

Mida sa ütled neile fännidele, kes pole veel piletit mängule ostnud?

 

Tulge kindlasti kohale, sest meil on vaja teie toetust ja häält, et jõuda EM-finaalturniirile!

 

* * * 

 

Kaspari tegemistega saavad korvpallifännid lähemalt tutvust teha juba homme kui Eesti koondise ääremängija võtab üle Basketi Instagrami konto. Treier on tänavu keskmiselt kogunud korralikud 9,8 punkti ja 4,5 lauapalli mängu kohta. Ravenna klubis mängib veel teinegi eestlane, Mikk Jurkatamm.

 

Pileteid Eesti koondise kodumängule Itaalia vastu saab soetada Piletilevist!

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

⚡️Instagram Takeover⚡️ Pühapäeval, 2. veebruaril võtab meie Instagrami konto üle Itaalia esiliigaklubis Ravenna Basket palliv Eesti koondise ääremängija Kaspar Treier! ???????????? Samal päeval kohtub Serie A2 idadivisjoni liider Ravenna (16-4) kaheksandal kohal paikneva Urania Milano (10-10) meeskonnaga, seega on mida jälgida! ???? Treier on tänavu keskmiselt kogunud korralikud 9,8 punkti ja 4,5 lauapalli mängu kohta! ???? Ravenna klubis mängib veel teinegi eestlane, Mikk Jurkatamm. Samuti tuletame siinkohal meelde, et Eesti koondise järgmine kodumäng on juba 23. veebruaril Saku Suurhallis Itaalia vastu! Piletid on saadaval Piletilevis! ???? #meiemäng #korvpall #kaspartreier

A post shared by Eesti Korvpalliliit (@basketee) on

Sulge

Ülekanded