Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Jukka Toijala. Foto: Siim Semiskar

Jukka Toijala alustab ettevalmistust EM-valikmängudeks 16 mehega

05.02.2020

Eesti meeste korvpallikoondis alustab 20. veebruaril 2021. aasta EM-valiksarja mängudega, kui võõrsil minnakse vastamisi Põhja-Makedoonia rahvusesindusega. Kolm päeva hiljem tuleb kodusaalis vastu võtta kahekordne Euroopa meister Itaalia. Eestlased kogunevad ettevalmistuseks 17. veebruaril. Koondise peatreener Jukka Toijala avalikustas täna Gustav Adolfi Gümnaasiumi ajaloolises võimlas peetud pressikonverentsil 16 mängijat, kellega esimeses aknas arvestatakse.

Need on Kristian Kullamäe, Kerr Kriisa, Rait-Riivo Laane, Rain Veideman, Martin Dorbek, Martin Paasoja, Janari Jõesaar, Henri Drell, Tanel Kurbas, Sander Raieste, Saimon Sutt, Siim-Sander Vene, Kristjan Kitsing, Kaspar Treier, Kregor Hermet ja Rauno Nurger.

 

Toijala sõnul tuleb esimestes valikmängudes keskenduda rohkem oma tegemistele. "Põhja-Makedoonia on meiega sarnases seisus - neil on samuti uus peatreener (Aleksandar Todorov, toim.). Me teame nende mängijaid, kuid me ei tea, kuidas nad mängivad. Loomulikult teeme korraliku skautingu, aga suuresti sõltub mängu tulemus sellest, kuidas me ise lühikese aja jooksul häälestuda jõuame." 

 

Esimese kodumängu vastane Itaalia on teadupärast kahekordne Euroopa meister ja suur korvpalliriik. Vaatamata asjaolule, et saapamaa suurimad staarid Tallinnasse ei sõida tuleb Toijala sõnul olla sada protsenti valmis. "Kaheksa meest praegu üles antud 16-st on varem koondises mänginud ja kogenud. Esmalt peame siiski keskendume välismängule ja pärast seda võtame põhjalikumalt sihikule Itaalia ja nende tegemised."

 

Küsimuse peale, miks kogenud Kristjan Kangur 16 valitu sekka ei mahtunud vastas Toijala järgmist: "Kohtusin Kanguriga kohe pärast seda, kui olin koondise peatreeneriks valitud. Ma tean, et ta juba pidas lahkumismängu kuid ta kinnitas mulle, et kui rahvusmeeskond jääb pikkade osas raskesse seisu, siis ta tuleb meile appi. Ta ei jäta meid hätta kui me teda vajame! Praegu on meie pikad terved ja valmis koondist aitama, seega jääb ta esimese akna valikmängudest eemale. Meie radarilt ei kao ta aga veel kuhugi."

 

Uutest tulijatest on nimekirjas ka Kaunase Zalgirise süsteemis palliv 19-aastane tagamängija Kerr Kriisa. "Kui kõik hästi läheb on ta tulevikus Eesti koondises olulisel kohal. Loomulikult on ta enda arengus suured sammud edasi teinud. Lisaks temale on meil veel teisi noori mängijaid, kellel palju tõestamist ees." 

Eesti kuulub 2021. aasta EM-valiksarjas B-alagruppi koos Venemaa, Põhja-Makedoonia ja Itaaliaga. 

 

Pileteid Eesti koondise kodumängule 23. veebruaril Itaalia vastu saab soetada Piletilevist! 

 

 

Sulge

Ülekanded